kézilabda

2019.09.18. 12:47

Sikerrel vette az első akadályt a Mizse KC

Bács-Kiskun megyéből négy csapat indult a Magyar Kupa 2019/2020-as kiírásában. Az első körből a Kecskeméti NKSE női együttese, valamint a férfi mezőnyben rajtoló Mizse KC és a KTE-Piroska Szörp jutott tovább. A Kalocsai KC férficsapata búcsúzott a sorozattól.

Borbély Károly

A Mizse KC és az Algyő is jól kezdte a 2019/2020-as bajnokságot a férfi NB I/B Keleti csoportjában. Előbbi a Békést verte 24–23-ra, míg utóbbi az FTC U21-es gárdája ellen győzött 32–28-ra a nyitófordulóban. Kedd este a Magyar Kupa első körében mérkőzött meg a két fél Lajosmizsén, a találkozó a hazaiak győzelmével ért véget.

Mizse KC–Algyő 31–30 (15–12)

Lajosmizse, 50 néző. Vezette: Kiu Gábor, Kiu Tamás

Mizse KC: Zaklajda, Csernyik (kapusok), Drabant 4, Benke 4 (2), Szajbert 3, Horváth V. 3, Bán 3, Petrik-Varga 3, Bujdosó 2, Vancsics 2, Scheuring 2, Zsolnai 2, Kiss A. 2, Keresztes 1, Tóth T., Polyák. Edző: Jakab László

Kiállítások: 4, ill. 12 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

A vendégek kezdték jobban a meccset (0–2), de a 24. percre már négy gólos előnybe került (13–9) a hazai alakulat, Benke Viktor, Horváth Viktor, Bán Attila és Szajbert Zsolt vette ki elsősorban a részét a gólgyártásból. A 39. percre felzárkózott az Algyő (20–19), de Drabant Attila vezérletével ismét elhúzott a Mizse (48. perc: 26–22). A találkozó vége előtt két perccel Benke lőtt pontosan, 31–28-ra módosítva az eredményt. Jött azonban Varsandán Áron és Pál Ádám gólja (31–30). Jakab László, a hazaiak edzője időt kért, játékosai megfogadták tanácsait és sikerült győzelmet aratniuk az Algyő ellen.

A mizsei gárda lépett pályára utolsóként a megyei csapatok közül a Magyar Kupa nyitó körében. Korábban a KTE férficsapata és a Kecskeméti NKSE női együttese vette sikerrel az első akadályt, míg a Kalocsai KC férficsapata búcsúzott a sorozattól.