labdarúgás

2018.05.28. 12:17

Győzött a Kecel és harcban áll a bronzért

A megyei labdarúgó bajnokság első osztályában, az utolsó előtti fordulóban a Lajosmizse a Kecelt fogadta. A küzdelmes mérkőzésen a vendégek diadalmaskodtak.

A Kecel az első félidő végén szerezte meg egy vitathatatlan büntetőből a vezetést, Vata volt az ítéletvégrehajtó. A második félidő elején Kis Péter fiai Bajnok Noel révén megduplázták az előnyüket. Már-már úgy nézett ki, sima győzelmet arat a Kecel, amikor a 82. percben Kiss László szépített, ezt követően pedig a hazaiak minden mindegy alapon kitámadtak, a végén már tizenegy emberrel rohamozták Eifert kapuját, még a mizsei hálóőr, Varga is próbált gólt szerezni, ám az egyenlítés nem jött össze, így elvitte a három pontot a Kecel, és mivel a Kiskunfélegyházát legyőzték Jánoshalmán, fellépett a képzeletbeli dobogó legalsó fokára.

Lajosmizsei VLC–Kecel FC 1–2 (0–1)

Lajosmizse, 220 néző, vezette: Polyák (Sáfrán, Lichtenberger)

Lajosmizse: Varga – Rapi, Csorba, Fekete, Árva, Szécsényi (Sudár 61.), Kiss L., Kovács J. (Szabó Sz. 72.), Dóka Z., Palotai, Juhász. Játékos-edző: Árva Zsolt

Kecel: Eifert – Horváth, Nagy G., Vata, Urlauber, Kerezsi (Herczeg R. 60.), Nagy E., Bajnok (Papp 87.), Sendula J., Herczeg P. Gazsi (Jaksütz 70.) Edző: Kis Péter

Gól: Kiss L. 82., illetve Vata 44., Bajnok 55.

Sárga lap: Rapi 34., Juhász 59., illetve Nagy E. 36., Herczeg P. 73.

Ifi: 0–2

Árva Zsolt: – Úgy érzem, egyenrangú ellenfelei voltunk a bronzéremre pályázó Kecelnek. Az első félidő végén egy buta és felesleges szabálytalanság után kapott 11-esből hátrányba kerültünk. Sajnos kaptunk még egy elkerülhető gólt. Utána mi uraltuk a játékot, sikerült szépíteni, azonban sok nagy helyzetünk kimaradt, így nem tudtunk kiegyenlíteni! A célunkat (6–10. hely), ha szűken is, de sikerült teljesíteni az utolsó fordulótól függetlenül, mégsem vagyok maradéktalanul elégedett a csapat tavaszi teljesítményével…

Kis Péter: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Nyolcvan percig kézben tartottuk a mérkőzést, aztán egy figyelmetlenségünkből szépített a Mizse, azt követően pedig óriási csatában tartottuk meg a három pontot, ami nagyon kell a harmadik hely megszerzé­séhez.