2024.04.08. 16:18

Bemondta a huszat a Dunagyöngye SK

A vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában a hétvégén a 18. fordulót rendezték meg. Az éllovas Dunagyöngye SK biztosan nyert hazai pályán, a 2. helyen álló Katymár Kisszálláson mentett pontot.

A Déli csoportban az éllovas Dunagyöngye SK nem kímélte a sereghajtó Tataházát, 20-0 arányban nyerték meg a hazaiak a találkozót.

A hazai Schuszter Szabolcs vezet támadást a Kisszállás-Katymár mérkőzésen.
Fotó: Kárászné Hurtony Renáta

A szeremlei házi, egy meccses, nem hivatalos gólvadász versenyt Inotai Csanád nyerte hat találattal, a második helyen az Inotai helyére csereként a 63. percben beálló Bergmann Balázs végzett, négy góllal. A 2. helyezett Katymár ott hagyott egy pontot Kisszálláson, ugyanakkor ha azt nézzük, hogy a hazai csapat kétszer is vezetett, először Kövecses László, majd Grósz Máté góljaival 1-0-ra, majd 2-1-re, akkor Merkler Tamásnak a 92. percben szerzett második gólja pontmentésként is felfogható. A Kelebia biztosan verte hazai pályán a Bácsborsódot, így tartja a 3. helyet. Bácsbokodról mind a három pontot elvitte Ócsai Ivó találatával a Madaras, így tapad a képzeletbeli dobogóra.

Vármegye III., Déli csoport: Kisszállás–Katymár 2-2, Dunagyöngye SK–Tataháza 20-0, Borota II.–Bácsalmási PVSE II. 2-1, Kelebia–Bácsborsód 5-0, Bácsbokod–Madaras 0-1, Hercegszántó–Felsőszentiván 2-0, Gara–Kenderes SE 5-1.