2024.04.08. 17:25

Északon nagy a népsűrűség a dobogó környékén

A hétvégén a 20. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság ÉSzaki csoportjában. Az éllovas LAdánybene és a 2. HElvécia győzött, mögöttük viszont óriási csata alakult ki a 3 helyért, amelyet jelen pillanatban az SC HÍRös-Ép II. foglal el.

Az Északi csoport éllovasa, a Ladánybene Kiskunfélegyházán tudott győzni.

A Jászszentlászló csapata.

A 36. percre már öt gól esett, és 2–3 volt az állás – Csikós Dávid szerzett vezetést a vendégeknek, Makai Zoltán egyenlített, majd Tóth Zalán köszönt be kétszer, Czimer Gábor pedig szépített - ezt követően már csak egy gól esett, Faragó Bence alakította ki a 79. percben a 2–4-es végeredményt.

A Helvécia tartja a lépést az éllovassal, a Tiszaugot győzték le 2–1 arányban. Dobosi Zsolt a 6., Szabó Gábor a 33. percben volt eredményes, az Ug részéről Zámbori szépített a 42. percben, és ez maradt a végeredmény. A Bugac némi meglepetésre legyőzte a Pálmonostorát Tajti Bence két góljával, így óriási tömörülés alakult ki a képzeletbeli dobogó harmadik foka körül. A Ballószöget 6–4-re legyőző, 3. SC Hírös-Ép II., a Tiszasason sikeres Katonatelep és az Ágasegyházán gálázó Jászszentlászló ugyanis egyaránt 34 ponttal várja a következő fordulót.

Vármegye III., Északi csoport: Tiszaalpár-Kerekegyházi SE II. 1-3, Vasutas SK-Ladánybene 2-4, Tiszasas-Katonatelep 0-4, Bugac-Pálmonostora 2-0, Helvécia-Tiszaug 2-1, Jakabszállás–Fülöpjakab 5-1, SC Hírös-Ép II.-Ballószög 6-4, Ágasegyháza-Jászszentlászló 0-8.