2019.10.21. 16:30

KTE-siker Balassagyarmaton

A Kecskeméti NKSE a PC-Trade Szeged együttesétől kikapott hazai pályán, a férfiak Balassagyarmaton pedig győzelmet arattak hétvégén az NB I./B bajnokságban.

Borbély Károly

A női NB I./B-s bajnokság Keleti csoportjának 5. fordulójában a Kecskeméti NKSE a PC-Trade Szeged együttesét fogadta a Messzi István Sportcsarnokban. A tegnapi találkozó a vendégek magabiztos győzelmével ért véget.

Kecskeméti NKSE–Szeged 30–37 (14–18)

Kecskemét, 300 néző. Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.

Kecskemét: Pálinkás, Németh Zs. (kapusok), Palotás 7 (3), Pénzes 5, Orell 4, Németh K. 3, Maláti 3, Karacs 2, Kaiser 2, Gulyás 2, Konfár 1, Tóth L. 1, Krenner. Edző: Varga József.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 9/8.

A vendégek kezdtek jobban, Bató Lili vezérletével a 7. percben 1–4 állt az eredményjelzőn. A hazaiaknak a 24. percre sikerült felzárkózniuk (11–11), de a vezetést nem tudták megkaparintani. Innentől kezdve fokozatosan elhúzott a Szeged, és magabiztosan menetelt a végső győzelemig. Vereségével a kecskeméti csapat az utolsó előtti, 11. helyre csúszott.

A férfi NB I./B-s bajnokság Keleti csoportjának 6. fordulójában Balassagyarmatra látogatott a KTE-Piroska Szörp és két ponttal tért haza.

Balassagyarmat–KTE-Piroska Szörp 27–29 (11–16)

Balassagyarmat, 300 néző. Vezette: Budai-Bock Krisztián, Wenzel Tamás.

KTE: Szél, Podoba, Szabó M. (kapusok), Nagy M. 7 (4), Bíró 7 (1), Füstös 5, Kátai 3, Tóth N. 2, Ács 2, Csordás 1, Berkes 1, Szrnka 1, Csuzi, Kis D., Forgács, Mazák. Edző: Ocsovai Zsolt.

Kiállítások: 8, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 7/6, ill. 6/5.

Kizárva: Mazák (60.).

A 16. percig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Kátai Richárd, Bíró Balázs és Füstös Attila góljaival elhúzott a Kecskemét (8–12). Innentől kezdve a félidő végéig, majd még utána is sokáig biztosan vezetett a vendég alakulat. A mérkőzés utolsó perce azonban már minimális hírös városi előnnyel indult (26–28). Ocsovai Zsolt edző időt kért, tanácsait megfogadták játékosai, és megnyerték a meccset.