Abonyi Ákos

2023.05.26. 18:07

Új diákolimpiai csúccsal zárta a Diákolimpia döntőjét a félegyházi sportoló – galériával

Új diákolimpiai csúccsal zárta a Budapesten megrendezett Diákolimpia országos döntőjét a kiskunfélegyházi Abonyi Ákos, aki a IV. korcsoport öttusa egyéni összetett számában országos bajnoki címet szerzett – számolt be a nagyszerű eredményről közösségi oldalán a sportoló iskolája, a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium.

Vajda Piroska

Abonyi Ákos

Forrás: Beküldött fotó

Mint írják, Abonyi Ákos fantasztikus teljesítményét jól mutatja, hogy 1037 ponttal, új diákolimpiai csúccsal érdemelte ki az aranyérmet. A közlemény részletesen beszámol Ákos eredményeiről: távolugrás - 5,45 méter, kislabdadobás 72 méter, súlylökés 14,5 méter, síkfutás 100 méter - 12.19 másodperc, síkfutás 800 m 2:16,6 perc. Mindezek mellett Ákos a csütörtöki döntőben egyéni súlylökés kategóriában a kiemelkedő V. helyet szerezte meg. Felkészítője: Preiszné Bene Mónika testnevelő.