2021.04.19. 07:21

Nagy különbségű vereséget szenvedett a KKC

A Kecskeméti KC női kosárlabda csapata az amatőr NB I. zöld csoport 25. fordulójában a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiát fogadta a Mercedes-Benz Gyár Sport Akadémia épületében.

Kovács Nóra

A negyedik percig volt csak szoros a mérkőzés, 3–4-es állás után a hatodik percre 5–11-re lépett meg a DKKA. Szőke középtávolijával a nyolcadik percre kétszámjegyű lett a vendégek előnye 5–16, majd Vas a büntetőiből csak egyet tudott értékesíteni 5–17. A negyedet Fekete zárta 7–17 volt az állás a tízedik percben.

A második játékrészben is sok hibát vétettek a csapatok, a negyed derekán 11–23 volt az állás. A hazaiak hét pontot, míg a vendégek 14 pontot szereztek az etap során. A nagyszünetben 14–31-re vezetett a Dávid Kornél KA.

A fordulás után Balsay büntetőkből volt eredményes 14–35, amivel húsz pontra nőtt az ellenfél fórja. A 23. percben Bibók törte meg a kecskeméti kosárcsendet és zárkózott húsz pont alá 18–37. A 25. percben Dávid értékesített egy távolit majd Szabó közelijével 28 pont lett a különbség. A folytatásban 23 pontnál közelebb nem jutott a KKC. 24–49-re vezetettek a vendégek a 30. percben.

A negyedik negyedre a lényegi dolgok eldőltek, a Kecskemét futott az eredmény után, a 37. percre elérte a 30 pontos előnyt a DKKA. A véghajrában szépített a KKC. Végül 25 ponttal 39–64-re nyerte meg a találkozót a Dávid Kornél KA.

Kecskeméti KC–Dávid Kornél KA 39–64 (7–17, 7–14, 10–18, 15–15)

Kecskemét, Női amatőr NB I. Zöld csoport, Zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Szőcs Béla, Mezei Tibor.

KKC: Urbán, Tasi 6, Fekete 2, Bibok 14, Burján 4/3. Csere: Magna 2, Virág, Bálind 2, Kele 2. Vezetőedző: Kónya Levente.

DKKA: Szabó 15, Tamás 2, Dávid 9/3, Balsay 19/3, Szőke 8/6. Csere: Vas V. 1, Botka, Nagy 3, Vas B. 7. Vezetőedző: Bukics Zsolt.