2021.02.28. 22:14

Nagyarányú győzelmet aratott a KKC

Vasárnap a Kecskeméti KC a női kosárlabda amatőr NB I. Zöld csoportjában a BKG Príma csapatát fogadta a Mercedes-Benz Gyár Sport Akadémia épületében.

Kovács Nóra

A KKC a tabella tizedik helyéről várhatta a találkozót, míg a vendégek győzelem nélkül az utolsó helyen álltak. Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, a hazaiak az ötödik percben 10–4-re vezettek. A nyolcadik percre a tíz pontos különbséget is elérték (17–7), melyet meg is tartottak. 19–9 volt az állás a tizedik percben.

A második negyed harmadik percére felzárkózott három pontra az ellenfél, 19–16. Magna törte meg a hazai kosárcsendet. A 19. percig sorozatban szerzett 25 pontot szerzett a Kecskemét. A hajrában szépített a BKG, 45–19 volt az állás a nagy szünetben.

A 22. percre elérte a 30 pontos fórt a KKC. A negyed felénél 58–23-at mutatott az eredményjelző. A folytatásban sem tudott zárkózni a fővárosi klub, 65–31-es előnyből várhatta az utolsó negyedet a Kecskemét.

A záró etapban a lényegi dolgok nem változtak, a játékrész derekára negyven pont lett a KKC előnye, végül 84–42-re megnyerte a mérkőzést a Kecskemét.

– Szerencsére ez egy viszonylag könnyű mérkőzés volt számunkra – nyilatkozta Kónya Levente, a Kecskeméti KC vezetőedzője. – Az ellenfelünk kicsit fásultan játszott. Ők egyébként szép fejlődést mutatnak a bajnokságban, de ezen a találkozón nem jött ki számukra a lépés. Mi pedig jól játszottunk ma.

Kecskeméti KC–BKG Príma Akadémia II. 84–42 (19–9, 26–10, 20–12, 19–11)

Mercedes-Benz Sport Akadémia, Amatőr NB I. Zöld csoport

KKC: Bibok 22, Fekete 5, Urbán 3/3, Tasi 8, Burján 4. Csere: Horváth A. 14, Magna 7/6, Viski 6, Virág 6, Bálind 5/3, Baksa 2, Milkovics 2. Vezetőedző: Kónya Levente.

BKG: Molnár 10/6, Horváth B. 11, Levente 13, Soós, Kovács. Csere: Pandur 4, Abou-Namouss 4, Mohamed, Ágics, Deli, Pandur. Vezetőedző: Csuba Attila