Kecskemét

2018.09.30. 13:25

Majdnem meglett a 4 ezer kilométer a 24 órás futáson

Idén 604-en vettek részt a Kecskemét-Alsószéktón hétvégén ötödször megrendezett 24 órás nonstop futáson. Az indulók együtt összesen 6127 kört, azaz 3890 kilométert teljesítettek.

Hraskó István

A résztvevők száma szinte pontosan megegyezett a tavalyival (605), de az egyénenkénti átlag, és így az összteljesítmény is magasabb lett, mint 2017-ben (akkor 3644 kilométer jött össze).

Szombat 10 órától vasárnap 10-ig bárki bármennyit futhatott a 635 méteres pályán a Melinda parkban. A lényeg az volt, hogy 24 órán keresztül mindig legyen a pályán valaki. Jópár iskola regisztrált, így a diákok előre egyeztetett időpontokban érkeztek a pályára. Az „éjszakai műszakra” is sok felnőtt futó jelentkezett. Sportolók mellett családok és baráti társaságok is kilátogattak, mások szólóban rótták a köröket, volt, aki sétálva tett az egészségéért.

Az óvodák közül – ahogy a korábbi években is – újra a Bíró Lajos utcai óvoda végzett az élen, ovisai 121 kilométert (191 kört) futottak. A középiskolák közül megint a Széchenyi István iskola volt a legsportosabb 883 kilométerrel (1390 kör), az általános iskolák közül újra a Szent Imre Általános Iskola nyert 734 kilométerrel (1156 kör).

A legtöbbet futók kategóriájában is több ismerős feltűnt. Az iskolás hölgyeknél Kátai Liliána két éve 32 kilométert futott, tavaly 83-at, idén pedig már 89 kilométerig jutott! A fiúknál V. Nagy Ákos 150 körrel, azaz 95 kilométerrel lett első. A legtöbbet futó felnőtt cím ismét Szentmiklósi Lajost illeti meg, a 70 éves úr folyamatosan emeli a versenyrekordot: 2016-ban 107, tavaly 121, idén pedig 132 kilométert futott (207 kör). Különdíjat kapott a legfiatalabb diák, a Béke Általános Iskolába járó Gubacsi Boglárka.

A Kecskemét Alsószéktóért Egyesület a futást követően vasárnap délelőtt ünnepélyes eredményhirdetésen sportszervásárlási utalvánnyal és mozijegyekkel jutalmazta a győztes intézményeket és egyéni indulókat. A díjak kiosztásában Hajdú László kétszeres Európa-bajnok masters úszó segített, aki több alkalommal is rótta a köröket a 24 óra alatt.