Íjászat

2023.12.04. 17:14

A Turul Koppányok az őszi idényt is jól zárták – galériával

Kiskunfélegyházán, a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Sportegyesület szép eredményekkel gazdagították jó hírnevüket az őszi idényben is. Kis Mónika Koppány Íjász összefoglalta az eseményeket.

Sebestyén Hajnalka

Szép sikereket értek el a félegyházi íjászok

Fotó: Beküldött fotó

A Turul Koppányok Tiszaföldváron versenyeztek az Aranyhegy Íjászok által szervezett történelmi íjászversenyen. Az Életfa-ligetben zajlott le a megmérettetés, 15 célon 2 körben. Vadászreflex íjjal: Tamáskovics Gyula 1., Tóth Milán 3. lett. Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Szeibert Imre 2., Csatlós Norbert 8. helyezést ér el.

Foktői Extrém 3D versenynek egymaga vágott neki Kiss Tibor, mely igen nagy kihívásnak számított, a terepviszonyok és a kedvezőtlen időjárás miatt. Tibor rendkívül kitartóan végig lőtte a remekül megépített pályát, szakadó esőben, csúszós domboldalakról lefelé-felfelé lőve. Nagyon ügyesen 1 mellé találattal az ötödik helyezést érte el, modern pusztai íjjal.

Kiskundorozsmára azonban a Koppányok népes csapata utazott, a Dorozsmai Íjászok Baráti Köre által szervezett Szélmalom Kupa történelmi teremversenyre. Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Kövecses Zsuzsanna 4., Szeibert Imre 10., Csatlós Norbert 11. helyen végzett. Barebow íjjal: Tóth Mihály 3 . helyezést ért el. Vadászreflex íjjal: Tamáskovics Gyula 1., Zoboki Csenge 2., Dinnyés Gyula 2., Balanyi Sándor 2., Varga-Bene Olívia 3., Tóth Milán 8. helyen zárta a versenyt.

A Szélmalom Kupa csapatversenyében elért eredmények:

Koppányok 1-es csapatának tagjai, Dinnyés Gyula, Balanyi Sándor, Tóth Mihály, Tamáskovics Gyula és Tóth Milán összeállításban a 3. helyet szerezte meg.

A Koppányok 2-es csapatának tagjai, Szeibert Imre, Varga-Bene Olívia, Kövecses Zsuzsanna, Csatlós Norbert, Bicskeiné Csányi Mária volt. A 17. helyen zártak a csapatversenyben.