2023.09.26. 19:20

A tabella élére ugrott a Katonatelep és a Bátya

A hétvégén az 5. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság mind a négy csoportjában. Az Északi és a Nyugati csoportban történt őrségváltás a tabella élén, a Katonatelep és a Bátya előzött.

A bácsbokodi Kölcze István ível a hazaiak kapuja elé a Madaras győzelmét hozó mérkőzésen

Fotó: Jarmaczkiné Ispánovics Judit

Szoros meccsen, de győzött az éllovas Madaras és a 2. helyen álló Katymár is. Az egy meccsel kevesebbet játszott Dunagyöngye ugyanakkor alaposan próbára tette a tataházai hálót, 10–1 arányban győzött, és a vesztett pontokat tekintve éllovas. Szoros meccsen, de vendéggyőzelmet hozott a Gara bátmonostori fellépése is, és megszerezte az első győzelmét a Hercegszántó.

Déli csoport: Felsőszentiván–Hercegszántó 3–4, Katymár–Kisszállás 2–0, Tataháza–Dunagyöngye SK 1–10, Bácsalmás II.–Borota II. 1–1, Kenderes SE–Gara 1–3, Bácsborsód–Kelebia 2–3, Madaras–Bácsbokod 2–1.

Kiegyensúlyozott, jó mérkőzésen a hajrában lőtt két góllal legyőzte a Katonatelep a Tiszasast, és fellépett a tabella élére. Hogy ezt megtehessék, abban a Jászszentlászlónak is van némi érdeme, az idei ősszel megtáltosodott szentlászlóiak ugyanis a négy forduló után százszázalékos Ágasegyházát tudták legyőzni. Gudmon Zoltán góljával a vendégek szereztek vezetést, Seres Attila az első félidő hajrájában egyenlített, a győztes gólt pedig Tapodi Márton szerezte, a 88. percben. Kikapott, de így is dobogós helyen áll a Tiszaug. Ugon a Helvécia tudott győzni, amely három forduló előnyt adott a riválisoknak, az utolsó két meccsét azonban biztosan nyerte. Nem kis rangadó lesz a hétvégén az Ágasgyháza és a Helvécia összecsapása. Biztosan nyert hazai pályán, és följött az 5. helyre a Ladánybene. A Fülöpke-Jakab szomszédvári derbit a vendégek nyerték, Kulman Patrik, Kovács Márk és Vig János góljaival.

Északi csoport: Ladánybene–Vasutas SK 6–2, Fülöpjakab–Jakabszállás 0–3, Pálmonostora–Bugac 0–2, Ballószög–SC Hírös-Ép II. 4–1, Jászszentlászló–Ágasegyháza 2–1, Tiszaug–Helvécia 0–3, Katonatelep–Tiszasas 3–1, Kerekegyháza II.–Tiszaalpár 4–1.

A Közép csoportban továbbra is megállíthatatlan az Akasztó. Tekintve, hogy több ellenfelüket milyen nagy különbséggel győzték le az akasztóiak, pontozásos rendszerben a Balota tulajdonképpen pontot érdemelne azzal, hogy csak 3–1-es vereséggel utazhatott haza. A forduló rangadója a remek formában levő Bócsa és a Kunfehértó összecsapása volt. 0–0-ás félidő után a vendég Grácz Roland góljára Lukács Zénó még válaszolt, Szklár Dávid találata azonban azt jelentette, hogy elvitte a három pontot a Fehértó. A tavaly az Északi csoportban bajnok a szintén az északi csoportban bronzérmes Szabadszállást fogadta szomszédvári derbi keretében. Apró Gergely és Tóth András góljával 2–0 lett a félidő, ezután Tóth András még egyszer betalált, azután következett a fülöpi Csordás Zoltán – hatszor. Két helyszínen is hat gól esett, egyforma elosztásban, Izsákon és Kecelen.

Közép csoport: Kecel II.–Kiskőrös II. 3–3, Fülöpszállás–Szabadszállás 9–1, Izsák–Tabdi 3–3, Kecel Senior–Vadkert II. 0–6, Bócsa–Kunfehértó 1–2, Szank–Kaskantyú 0–2, Akasztó FC II.–Balotaszállás 3–1.

A Bátya kihasználta, hogy a hibátlan teljesítménnyel éllovas Miklósi GYFE a hétvégén szabadnapos. Legyőzték a Császártöltést, így felléptek a tabella élére. Megdolgozott a három pontért a Dunapataj, Pergel Miklós góljával sikerült legyőzniük a Szakmárt, így felléphettek a dobogó harmadik fokára, a veretlenségi sorozatuk lassan két éves lesz. Nem kímélte az Uszód a Hajóst, 11–2 arányban győzték le a vendégeket, Borsos Tamás öt góllal vette ki a részét a hazai sikerből. Némi meglepetésre Szalkszentmártonból vitt el egy pontot a Dunaszentbenedek, a szép bravúrnak azonban aligha tudtak örülni, hiszen a pontmennyiség lehetett volna három is, Husvéth Ferencnek a 78. percben szerzett góljára azonban Szilágyi Roland a 94. percben válaszolni tudott.

Nyugati csoport: Foktő II.–Fajsz 3–1, Szentmárton–Dunaszentbenedek 1–1, Dunapataj–Szakmár 1–0, Uszód–Hajós 11–2, Harta II.–Dunavecse 4–0, Bátya–Császártöltés 3–2.