Több mint 130 versenyző összesen 1059 kilométert futott Kiskőrösön – galériával

Immár második alkalommal rendezték meg Kiskőrösön a Futókörök Napját vasárnap.

Barta Zsolt

Sok futó húzott sportcipőt Kiskőrösön

Fotó: Barta Zsolt

Az országos rendezvénysorozat kiskőrösi helyszíne a nemrég átadott mesterséges városi tó környéke volt, ahol kiváló minőségű futószőnyegen sportolhatnak a helyi polgárok. Kuti Zoltán, a Trizoli Egyesület alapítója és a szervezet aktivistái voltak a sportprogram szervezői. Az eseményen a részvétel ingyenes volt, de regisztrációhoz kötött, amelyet az egyes helyszíneken, a verseny ideje alatt lehet megtenni.

A megtett köröket időmérő chipek segítségével mérték a szervezők, a legtöbbet futó egyéni teljesítők pedig értékes sportszervásárlási utalványban részesülnek. A Futókörök Napja az Ötpróba szabadidősport-program hivatalos pontszerző állomása. Kuti Zoltán a baon.hu-nak elmondta, 135 futó összesen 1059 kilométert tett meg. Tavaly fele ennyien vettek részt az eseményen, akkor 570 kilométeres távot küzdöttek összesen a sportolók.