kosárlabda

2021.10.25. 08:44

17 ponttal győzött a Szekszárd

A női kosárlabda amatőr NB I. piros csoport negyedik fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub az Atomerőmű KSC Szekszárd II. csapatát fogadta a dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. 60–77-re győzött a vendég klub.

Kovács Nóra

Fotó: Pulai Zsóka / archív felvétel

Jobban indított a Szekszárd, a hatodik percre 5–13-as előnyre tett szert, de a hetedik percre egyenlített a Baja 13–13. A folytatásban fej-fej mellett haladtak, a tízedik percben 24–22-re vezetettek a hazaiak. A folytatásban ismét meglépett az ellenfél, a 19. percben kétszámjegyű lett a különbség (29–40). A félidőben 33–42 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően is magabiztosan tartotta fórját a Szekszárd, a harmincadik percben 41–56 volt az állás. A 35. percre 48–67-re nőtt a különbség, majd a 39 percre a húsz pontos előnyt is elérte a vendég klub. Végül 60–77-el zárult a találkozó.

Bajai Női Kosárlabda Klub–Atomerőmű KSC Szekszárd II. 60–77 (24–22, 9–20, 8–14, 19–21)

Női amatőr NB I.-es kosárlabda mérkőzés, Baja, vezette: Bálind Attila, Farkas Péter.

Baja: Szöllősi 1, Tamás 17/3, Szakony 16/6, Pálfi 22/9, Hilcz 4/3. Csere: Kovács, Emelieze, Orsós, Purger, Berencsi.

Szekszárd: Andi 19/12, Horváth 11, Szűcs 12/3, Sinka 3//3, Horog 5/3. Csere: Wolf 6, Sámóczi 8, Berekali 10/6, Csákvári 3/3.