Magabiztosan győzött a Baja

Vasárnap este a női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 27. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub az NKA-Pécs-PEAC csapatát fogadta a dr. Posta Sándor Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Forrás: Shutterstock

Egy 9–2-es sorozattal indult a mérkőzés, a negyed derekán 14–7-re vezetett, majd sorozatban szerzett 12 pontot a Baja, a tizedik percig már csak hat pontot szerzett az ellenfél, 29–13 volt az állás.

A 12. percre elérte a húsz pontos fórt a hazai klub. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, tartotta előnyét a Baja, a nagyszünetben 57–36-ra vezettek.

A fordulás után sem változott a játék képe, a negyed elején még tartotta az iramot a Pécs, de a 28. percre elérte a 30 pontos előnyt a hazai együttes. A játszma során 16 pontig jutott az ellenfél, 82–52-vel mehettek a záró etapra.

A negyedik játékrészre a lényegi dolgok eldőltek, a vendégek igaz tudtak szépíteni, de nem veszélyeztette a hazaiak sikerét, akik magabiztos 98–76-os győzelmet arattak.

Bajai Női Kosárlabda Klub–NKA-Pécs-PEAC 98–76 (29–13, 28–23, 25–16, 16–24)

Baja, Női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Farkas Péter Gábor, Propszt Amanda.

Baja: Kucsora 15, Hilcz 12/12, Pap 23/3, Szöllősi 9/3, Tamás 18/12. Csere: Szakony 17/6, Pálfi 4. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Pécs: Hegedűs 16/9, Csényi 18/6, Laczkó 7/3, Szűcs 11/3, Olawuyi 5. Csere: Szamosi 1, Nagy 14/9, Orbán 4, Knopp. Vezetőedző: Szentendrei Áron.