Kosárlabda

2021.04.17. 07:53

Nem bírt a Győrrel a Baja

Péntek este a női amatőr NB I. Piros csoport 25. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub az UNI-Győr Szese csapatát fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. Egylabdás meccset buktak a bajai lányok.

Kovács Nóra

Forrás: Shutterstock

Az első negyedet Kéita két kosara nyitotta, de a negyedik percre 10–6-os előnyre tett szert a Baja. A játékrész derekára egyenlítettek a vendégek 12–12. Tamás vezérletével ismét előnybe került a haza csapat, de Révész triplájával majd Kéita középtávolijával egalizált a Győr. A hajrában is kiegyenlített volt a játék, 21–21 volt az állás a tízedik percben.

A második játékrészben fej-fej mellett haladt a két klub, négy pontnál egyik együttes se tudott nagyobb előnyt kiharcolni. A hazaiak 13 pontot, a vendégek 11 pontot jegyeztek a negyed során, 34–32 volt az állás a nagyszünetben.

A fordulás után villámrajtot vett a Győr, a 23. percben 34–39-re vezettek. A 28. percre pedig tíz pont lett a különbség 42–52. Szakony és Kucsora irányításával zárkózott a sugóparti alakulat. 46–52-re vezetett az ellenfél a 30. percben.

A záró etapot Pap nyitotta, a 32. percre négy pontra jött fel a Baja 50–54. Kucsora közelije után pedig már csak három ponttal vezetett a Győr, de Rozmán kosara után ismét öt pontra nőtt az ellenfél előnye. A folytatásban több hiba esett mindkét oldalon, a 37. percben Pálfy törte meg a kosárcsendet. Baffy vezérletével viszont 56–63-as fórra tett szert a Győr a 38. percre. Remek hajrát produkált a Bajai NKK, a folytatásban már csak ők szereztek találatot, de ez sem volt elég, egy pontig tudott feljönni a hazai klub, 62–63-ra nyerte a találkozót a UNI-Győr Szese.

Bajai Női Kosárlabda Klub–UNI-Győr Szese 62–63 (21–21, 13–11, 12–20, 16–11)

Baja, Női Amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Borgula György, Utasi Balázs.

Baja: Tamás 18/3, Hilcz 5/3, Kucsora 12, Szöllősi 6/3, Pap 15. Csere: Szakony 4, Szabó, Pálfi 2. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Győr: Kéita 14, Rozmán 11, Révész 13/6, Baffy 10/3, Bánszegi 6. Csere: Mihály, Holló 2, Bognár 2, Bogdán, Ferenczi 5. Vezetőedző: Ábrahám Márta.