2021.04.18. 18:15

Nagyot hajrázott, de nem tudta megfogni ellenfelét a Baja

Vasárnap a női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 21. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub az Ajka együttesét fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Sűrű hétvégén van túl a Bajai NKK, megy három nap alatt játszott két mérkőzést. Pénteken egylabdás meccsen szenvedett vereséget a Győr ellen.

Jobban indították a meccset a vendégek, akik sorozatban szereztek kilenc pontot. A negyed derekára 4–9-re zárkózott a Baja, azonban a hetedik percre kétszámjegyű lett a vendégek előnye 4–14. A folytatásban Tamás és Pap kosaraival ismét feljött öt pontra a hazai csapat, ennél közelebb azonban már nem tudtak zárkózni a játszma során, a tízedik percre pedig visszaállt a tíz pontos ajkai fór 13–23.

A második negyedet jobban indította a Baja, és a harmadik percre Kucsora közelijével megint feljöttek öt pontra 22–27. A folytatásban viszont hibát-hibára halmozott a hazai csapat, amit kihasználva a nagyszünetre 25–41-re vezetett az Ajka.

A fordulás után, a 25. percre közel került a húsz pontos előnyhöz a vendég együttes 30–49. A folytatásban megkezdte a felzárkózást a hazai csapat, a 29. percre 11 pontra csökkentették a hátrányukat 42–53. De Farkas és Shirian révén a 30. percre 44–57-re vezetett az ellenfél.

A záró negyedben a 38. percig tartotta az előnyét az Ajka 57–67. A Baja nagyot hajrázott a játszma során 23 pontig jutott, azonban ez sem volt elég, négy ponttal 67–71-re győzte a vendégek.

Bajai NKK–Ajka 67–71 (13–23, 12–18, 19–16, 23–14)

Baja, Női amatőr NB I., zárt kapus mérkőzés, Játékvezetők: Dr. Szalóki Bence, Dr. Danka Péter.

Baja: Tamás 7, Kucsora 18, Szöllősi 11/9, Pap 16/3, Hilcz 5/3. Csere: Pálfi 3/3, Szakony 7/3. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Ajka: Szabó 13/3, Lendér 13/3, Kalocsai 7, Székely-Horváth 10/9, Shirian 13. Csere: Hidas 3/3, Farkas 10, Zana 2, Tápai. Vezetőedző: Rónaszéki Szilvia.