Kosárlabda

2021.04.11. 22:55

Magabiztosan győztek a bajai kosaras lányok

Vasárnap a női amatőr NB I. Piros csoport 24. fordulójában a Bajai NKK a Kanizsai Vadmacskák SE csapatát fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. A Baja 13 ponttal győzött.

Kovács Nóra

Forrás: illusztráció

Pap vezérletével a második perc végén 7–3-ra vezetett a Baja. A negyedik percre feljött egy pontra a Kanizsa 9–8, de Szöllősi és Pap révén a hatodik percre 16–10 lett a hazaiak előnye. Remekül játszottak a Sugópartiak, a nyolcadik percre két számjegyű lett a fór 24–14. Majd Szöllősi triplája után 29–14 állt az eredményjelzőn. A hajrában zárkóztak a Vadmacskák, de így is 31–20 volt az állás a tizedik percben.

Szöllősi távolról nyitotta a játékrészt. De a 15. percre Baa vezérletével tíz pont alá zárkózott az ellenfél 35–30. Kucsora tartotta a különbséget, 39–33. A folytatásban több hibát ejtettek a vendégek, Pálfi büntetői után a 17. percre visszaállt a különbség 43–33. A 19. percben Baa törte meg a kosárcsendet, de addig 50–35 lett a hazai előny. A nagyszünetig már csak a Kanizsa szerzett kosarat, feljöttek hét pontra. 50–43 vezetett a Baja a negyed végén.

A fordulás után Zsámár találatával öt pontra zárkóztak a vendégek. Azonban a játékrész derekára visszaállt a tíz egységnyi különbség 57–47. Bár többször is megközelítette ellenfelét a vendég klub, a Baja remekül játszott, a záró felvonásra pedig 75–6-el mehettek.

A negyedik játékrészre a lényegi dolgok eldőltek, a 39. percben még felzárkózott hat pontig a Nagykanizsa 80–74. A véghajrában már csak Kucsora, Pap és Hilcz dobott kosarat, amivel magabiztossá vált a győzelem 87–74-re nyerte a meccset a Bajai Női Kosárlabda Klub.

Bajai NKK–Kanizsai Vadmacskák SE 87–74 (31–20, 19–23, 25–18, 12–13)

Baja, Női Amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés: Játékvezetők: Dr. Szalóki Bence, Dr. Danka Péter.

Baja: Tamás 18/3, Hilcz 6/6, Kucsora 11, Szöllősi 16/12, Pap 29. Csere: Szakony 2, Pálfi 5/3, Novotnik. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Kanizsa: Baa 40/9, Zsámár 11/3, Füredi 15/9, Jurkó 8/3, Budai. Csere: Csuha, Horváth, Szórád, Bánhegyi, Lamm. Vezetőedző: Gábor Erzsébet.