Kosárlabda

2021.04.12. 07:37

Hosszabbításban győzött a Kecskemét

Vasárnap a női amatőr NB I. Zöld csoport 24. fordulójában a Kecskeméti KC a Zsíros Akadémia ellen játszott idegenben. Nagyot küzdött a Kecskemét, és két ponttal nyerte a meccset.

Kovács Nóra

Forrás: Archív felvétel

Jobban kezdték a mérkőzést a hazaiak, 3–3 után a negyedik percre 11–3-ra léptek meg. Horváth és Tasi kosaraival feljött négy pontra a Kecskemét. De a nyolcadik percre tíz ponttal vezetett a hazai csapat. A folytatásban is maradt a különbség, 22–12 volt az állás a tízedik percben.

A második negyedben sok hibával játszottak a csapatok. A 33. percben 27–14-re vezetett a hazai csapat, a 18. percre feljött kilenc pontra a Kecskemét. A játékrész során mindkét csapat kilenc pontot jegyzett. 31–21 volt az állás a nagyszünetben.

Remekül nyitotta a harmadik játszmát a KKC, a 23. percre 31–29-re zárkóztak. Horváth Lili irányításával távolodott a Kőbánya 36–29. Tasi két triplájával zárkózott ismét egy pontra a vendég klub, de ezúttal is távolodni tudott a Zsíros Akadémia 46–39. A 30. percig négy pontra jött fel a Kecskemét 48–44-re vezettek a hazaiak.

A negyedik negyedben villámrajtot vettek a fővárosiak, a játékrész derekán 56–45-re vezettek. A Kecskeméti KC azonban nagyot hajrázott, fokozatosan csökkentette a különbséget. A 38. percben 58–56 volt az állás. Tatár kosaraival 61–56 lépett meg az ellenfél, de Fekete Adrienn remek hajrával egyenlített, 61–61 volt az állás a negyed végén.

A hosszabbításban a 44. percig vezettek a hazaiak, 66–63 után Burján értékesített egy triplát, majd Magna közelijével át is vette a vezetést a KKC. Horváth Alexandra kosarával négy pontra nőtt az előnyük. A Zsíros Akadémia büntetőből már csak szépítésig jutott. Nagyot küzdve 68–70-re győzött a Kecskeméti KC.

Zsíros Akadémia–Kecskeméti KC 68–70 (22–12, 9–9, 17–23, 13–17, 7–9)

Kőbánya, Női amatőr NB I. Zöld csoport, zárt kapus mérkőzés, Játékvezetők: Kozma Balázs, Molnár Tamás.

Kőbánya: Kutrik 2, Tar 7, Horváth L. 20/6, Turi 11, Tatár 14. Csere: Gallyas 12, Tálas 2, Lugosi. Vezetőedző: Tatár István.

KKC: Burján 14/3, Tasi 23/12, Fekete 7/3, Urbán 7, Kele. Csere: Magna 2, Horváth A. 17/3, Milkovics, Pettner, Virág. Vezetőedző: Kónya Levente.