kosárlabda

2021.03.14. 18:28

Egylabdás meccset bukott a KKC

Vasárnap a Kecskeméti KC a női kosárlabda amatőr NB I. Zöld csoport 20. fordulójában a Törekvés SE csapatát fogadta a Mercedes-Benz Gyár Sport Akadémián. Az ellenfél 67–69-re győzött.

Kovács Nóra

Forrás: Archív felvétel

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két klub, 16–15 után 21–17-es előnyre tett szert a KKC. Stelczer irányításával egyenlített a Törekvés. 21–21 volt az állás a tízedik percben.

Bibok nyitotta a második negyedet, de Darázsi tripláját követően vezetett az ellenfél. A játékrész felére 25–29-re léptek meg a vendégek. Burján és Horváth kosarai után viszont ismét a Kecskemét vezetett 32–31. Babosa és Mohos vezérletével lépett meg megint a Törekvés 34–38. A negyed hajrájában Horváth talált be távolról egy pontra lefaragva a hátrányt. A nagyszünetben 37–38 volt az állás.

A fordulás elején estek a triplák, 40–44. A 24. percben egyenlített a KKC 46–46.Bár többször is megléptek a vendégek, mindig sikerült visszajönnie a hazaiaknak. A 28. percben 51–50-nél pedig előnybe is került. Ez azonban most sem tartott sokáig, 53–54-nél visszavette a vezetést az ellenfél. 53–56-os hátrányban volt a Kecskemét a 30. percben.

A 31. perc végére felzárkózott egy egységig a hazai klub. A 33. percre át is vették a vezetést 59–58. A 36. percig előnyben is voltak, de 65–65-nél egalizált az ellenfél. Majd meglépett három ponttal. A 39. percben Szilvási értékesített büntetőt 67–69. Horváth triplája a véghajrában kimaradt. 67–69-re győzött a Törekvés SE.

Kecskeméti KC–Törekvés SE 67–69 (21–21, 16–17, 16–18, 14–13)

Kecskemét, Női amatőr NB I. Zöld csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők:

KKC: Fekete 7/3, Tasi 8/6, Burján 12, Bibok 12, Kiss 3/3. Csere: Horváth 18/6, Magna 7/3, Balogh, Virág, Urbán, Bálind, Kele. Vezetőedző: Kónya Levente.

Törekvés: Sváb 7/3, Szilvási 6, Dobos 16/3, Mohos 4, Egri 7. Csere: Darázsi 11/6, Strbik 2, Stelczer 10, Ferenczi 4, Babosa 2. Vezetőedző: Beliczay Zsolt