szabadidősport

2019.06.24. 08:04

Félmaratoni viadalt rendeztek a bugaci pusztában

A férfiak mezőnyében Veres Szilárd, míg a nők között Radics Anna ért elsőként célba a Bugacon rendezett félmaratoni versenyen.

Borbély Károly

Forrás: juszti.hu

Szombaton rendezte meg Bugacon a VIII. Futó-homok félmaratont a Iustitia Egyesület a Kiskunsági Nemzeti Parkkal közösen. A Gavallér Tanyán (amely a bugacpusztai Karikás Csárda mellett található) szépen sütött a nap, kellemes idő ígérkezett. A szervezők látva az égboltot és a hőmérséklet emelkedését további frissítőpontokat iktattak be.

A felnőttek mezőnye 11 órakor rajtolt, 8,5, 15, vagy 21 kilométert teljesíthettek az indulók. Ekkor már látszott, hogy jól döntöttek a szervezők, amikor úgy határoztak, növelik a frissítőpontok számát. A hőmérő higanyszála ugyanis közelített a 30 Celsius-fokhoz. A pálya pedig bemutatta mit is tud a bugaci puszta. Volt tűző nap, szél, kisebb eső, sőt a korábbi napok esőzése folytán még dagonya is akadt, ami ezen a tájon igen ritka.

Fotó: juszti.hu

A körülményeket és az iramot Veres Szilárd bírta a legjobban a leghosszabb távon, 1:37:13 órás idővel megnyerte a félmaratont. Őt követte Baranyi Zoltán (1:38:46) és Kiss Ottó (1:39:21). A nők versenyében Radics Anna (2:05:11) lett az első, aki mögött T. Nagy Magdolna (2:08:44) és Hódi Zsuzsanna (2:17:15) ért célba.

A 15 kilométert teljesítők között Szalai Ottó (1:06:39) állhatott a dobogó legmagasabb fokára, másodikként Sántha Balázs (1:07:35), harmadikként Kóti Miklós (1:18:17) ért célba, míg a női mezőnyben Bencze-Tóth Éva (1:36:31), dr. Nagy Mónika (1:40:50), Czékmán Gabriella (1:53:17) volt a sorrend.

Ghiselli Júlia 36:30 perces idővel nyerte a 8,5 kilométeres versenyt, megelőzve a férfi indulók legjobbját, Zana Istvánt (41:21) is, akit Tonté Tamás (43:05) és Romancsik Roland (43:29) követett. Ghiselli mögött pedig Kiss Barbara (47:53) és Tóth Zsuzsanna (48:48) végzett a nők között.