2023.04.03. 21:52

Győzelemmel kezdett a Kecskeméti RC

A férfi Extraliga 5-8. helyért zajló rájátszásában a Kecskeméti RC a MAFC-BME-vel csapott össze a párharc első meccsén hétfő este. A kecskemétiek összességében könnyedén értékesítették a papírformát.

Archív felvétel

Nagy József együttese továbbra is nélkülözte a kubai pontgyárost, Fundorát, ám az ő távollétében is voltak olyanok, akik vezérekké tudtak előlépni. Az első szettet alig húsz perc alatt nyerte meg 25–20-ra a Kecskemét, majd a második játszmában már jobban kapaszkodott a MAFC, ekkor 23 pontig jutottak a vendégek. Szabó vezetésével a vendégek sem adták fel, a harmadik játszmát 25–22-re megnyerték, ám a KRC ezt követően lezárta a meccset (25–22) így 3-1-es győzelmével előnybe került a párharcban.

Kecskeméti RC–MAFC-BME 3–1 (–20, –23, 22, –20)

Kecskemét. Vezette: Tillmann, Horváth M.

KRC: Balla, Kiss B. 12, Boldizsár 11, Bogdán 8, Szabó M. 15, Farkas P. csere: Varga P. 25, Török S., Baserio 1, Török Zs. Vezetőedző: Nagy József

MAFC: Szávai, Czita, Bandi O., Szabó B., Bandi B., Sebestyén. Csere: Gyenes, Tepszis. Vezetőedző: Pápai Péter