Úszás

2022.12.12. 16:00

Eredményes ob-n van túl a Bácsvíz

Hétvégén Szegeden rendezték meg a rövidpályás utánpótlás bajnokságot, melyen az ifjúsági, serdülő és gyermek korosztályok úsztak együtt, összesen 430 versenyzővel.

Illusztráció

Fotó: Schutterstock

A Bácsvíz KVSC csapata kilenc fővel indult és összesen 16 döntős helyezést értek el, melyből négy alkalommal sikerült a dobogóra is felkapaszkodni. Czeglédi Diána hét döntőbe is bejutott, 200 méter háton ezüstéremig menetelt, 100 méter háton bronzérmet szerzett.

Mozsárik Levente négy döntőn vehetett részt, 50 méter gyorson bronzérmet szerzett. Szilvási-Hazag Aliz 200 méter mellúszásban egy nagyszerű hajrával, kiváló taktikával harmadikként csapott célba, emellett további két döntőben sem vallot szégyent. Mohay Janka két döntőbe került be, ahol pontszerző helyeken zárt, míg Szalontai Roland, Pintér Csaba, Tarsoly Zsolt, Osztényi Dániel és Kaczkó Lilien ezúttal tapasztalatot gyűjthetett.