Kosárlabda

2022.08.12. 20:00

Szlovákiát is megverte a magyar válogatott Kecskeméten

Utolsó kecskeméti meccsét vívta pénteken a magyar férfi kosárlabda válogatott Kecskeméten, ellenfelük Szlovákia volt. Ivkovics Sztojan csapata továbbra is hibátlan, ugyanis 72-67-es sikert arattak hazai közönség előtt.

Fotó: GIRGASZ PETER

Az első negyedet nagyon jól kezdte a magyar csapat, Hanga Ádám vezérletével gyorsan tíz pontra nőtt a különbség a két csapat között. Ezután magukhoz tértek a szlovákok, és az etap végére 24-19-re feljöttek. Érezhető volt, hogy nagyon kemény edzések után jött ez a mérkőzés a magyar csapatnak, de a jó lepattanózásnak köszönhetően szoros volt a találkozó, a szünetben egál állt az eredményjelzőn (36-36).

A második félidőben továbbra is ki-ki mérkőzés zajlott a pályán, egy pontos előnyt tudtak szerezni a záró etap előtt a vendégek, de a hajrában mozgósította utolsó tartalékait is a magyar csapat, hogy győztesen búcsúzzanak el a kecskeméti közönségtől (72-67).

– Látható volt a csapaton, hogy fáradtak voltunk az egész heti kemény edzések miatt. Örülök, hogy nyertünk, s mindenki dobott pontot – értékelt Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány.

A magyar válogatott a következő héten utazik Horvátországba, ahol a házigazdával vívja utolsó felkészülési mérkőzését a világbajnoki selejtezők előtt.

Magyarország – Szlovákia 72–67 (24–19, 12–17, 14–15, 22–16)
Kecskemét, 1500 nézőV.: Földházi Tamás, Tóth Cecília, Mészáros Balázs
Magyarország: Hanga 9/3, Vojvoda 4, Benke 3, Allen 6/3, Keller 7. Csere: Pongó 2, Szabó 6, Golomán 2, Ferencz 9/9, Somogyi 2, Lukács 2, Perl 9/3, Eilingsfeld 8, Váradi 3. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics
Szlovákia: Ihring 9/3, Krajovic 6, Fusek 10, Abrhám 4/3, Bachan 3/3. Csere: Novák, Mokrán 10/3, Dolezaj 11, Hlivaj 7/3, Volárik 7/3, Bolek.