Kosárlabda

2021.05.03. 12:18

Nem bírt a Szegeddel a KKC

A Kecskeméti KC a Szegedi Kosárlabda Egyletet fogadta a női amatőr NB I. zöld csoport 27. fordulójában. A hazaiak 12 pontos vereséget szenvedtek a Mercedes-Benz Sportakadémián.

Kovács Nóra

A kilencedik helyről vág neki a találkozónak a KKC

Sok hibával játszottak a csapatok. Bár a kilencedik perc végén 9–2-re vezetett a Kecskemét, egy perc alatt fordítottak a vendégek, 9–10 volt az állás az első negyed végén.

A második negyedben ismét sikerült előnyhöz jutniuk a hazaiaknak, a 15. percben 19–11 volt az állás, ismét felzárkózott az ellenfél, 24–24.nél egyenlítettek, majd Horváth Gréta újabb büntetőjével a nagyszünetre 24–25-re átvették a vezetést.

A harmadik játékrészben jobban kezdett a Pécs, s bár feljött egy egységre a KKC, a folytatásban jobban ment a játék a vendégeknek, Vér kosarával elérték a kétszámjegyű különbséget 31–41. A 30. percben 33–44 állt az eredményjelzőn.

A záró felvonásban ismét hibát-hibára halmoztak a csapatok, nem tudta megközelíteni ellenfelét a Kecskeméti KC 40–52-re győzött a Szeged.

Kecskeméti KC–Szegedi Kosárlabda Egylet 40–52 (9–10, 15–15, 9–19, 7–8)

Kecskemét, Női amatőr NB I. Zöld csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Lázár Zsigmond György, Káré Gergő.

KKC: Bibok 1, Tasi 11, Fekete 7/3, Urbán, Burján 6. Csere: Pettner 5/3, Virág 7/3, Balogh 3. Vezetőedző: Kónya Levente.

Szeged: Ódry 3/3, Perényi 16/3, Nyilas, Vér 8, Horváth G. 9. Csere: Földi 11, Pálfi. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.