kézilabda

2021.01.30. 17:29

Hibátlan mérleggel zárta a KNKSE a Liga Kupát

Szombaton utolsó Liga Kupa mérkőzését játszotta a Global Big Building Zrt. Kecskeméti NKSE. A G csoport 6. fordulójában az Oxxo Energy Orosházi NKC csapatát fogadta a Messzi István Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Fotó: BUS CSABA

A tízedik percig fej-fej mellett haladt a két csapat, ekkor viszont átvette a vezetést az Orosháza, és a 20. percig 6–10-re léptek meg. A félidőig meg is tartották előnyüket, 10– 5 volt az állás a nagyszünetben. A fordulást követően sem változott a játék képe 15–21, a játékrész derekán viszont megkezdte a felzárkózást a Kecskemét, a 48. percben, Borbély Márta találatával egyenlítettek 21–21. A hátralévő tíz percben felváltva estek a gólok, végül Borbély fél perccel a mérkőzés vége előtt dobta a győztes gólt, 26–25-re nyerte meg a találkozót, a Kecskemét, ezzel hibátlanul zárta a Liga Kupa csoportkört.

A KNKSE négyből mind a 4 mérkőzését megnyerte, így 8 pontot gyűjtött. A második helyen az Orosháza, míg a harmadikon a Szeged zárt két–két ponttal.

GBB. Zrt. KNKSE – Oxxo Energy Orosháza NKC 26–25 (10–15)

Messzi István Sportcsarnok, Liga Kupa G csoport 6. forduló, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Marton Zsófia, Szabó Eszter

KNKSE: Nagy É. – Pécsi 2, Jámbor-Herceg 5, Lengyel 5, Borbély 8, Nyakó 2, Kisjuhász , – Lukács (K), Nagy E, Radva, Pap 3, Lóczi, Megyesi, Bab 1. Vezetőedző: Varga József

Orosháza: Cseh – Márczy 6, Moharos 4, Magó 3, Vörös 2, Antal 2, Kenyeres 2, – Gedó(K), Bíró 2, Mikula 1, Nemes 1, Szabó 1, Szőllösi 1, Ács, Horváth, Maláti. Vezetőedző: Herbert Gábor

Kiállítások: 10 perc, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill.3/2.