súlyemelés

2020.11.22. 17:56

Árva Cintia, Nagy Noel és Kmegy Máté is aranyérmet szerzett

Árva Cintia, Nagy Noel és Kmegy Máté is aranyérmet szerzett a Tatán rendezett országos bajnokság szombati versenynapján. Mindhárman a Kecskeméti TE színeiben győztek.

Borbély Károly

Árva Cintia, a magyar súlyemelés egyik üdvöskéje az 59 kilós mezőnyben győzött

Főleg a Kecskeméti TE és a BKV Előre versenyzői jeleskedtek a szombati, első napon a súlyemelő országos bajnokságon, amelyet idén a tatai edzőtáborba szerveztek. Az alacsonyabb súlycsoportok közül a nőknél négy, a férfiaknál öt kategóriában hirdettek végeredményt. Előbbieknél a 49, az 55 és a 64 kilogrammosok mezőnyében is a fővárosi klub képviselői nyertek, ráadásul Ratatics Tímea címét megvédve lett első. Két súlycsoportban „helyet cserélt” a tavalyi győztes: az ezúttal a fogyasztást vállaló, s lejjebb induló BKV-s Tóth Adrienn az 55, az eggyel feljebb versenyző kecskeméti Árva Cintia – a magyar súlyemelés egyik üdvöskéje – pedig az 59 kilogrammban diadalmaskodott. A BKV Előre szombati harmadik elsőségét Breitner Vivien szerezte, aki a 64 kilogrammban bizonyult a legjobbnak.

A férfiaknál az 55 kilósoknál, akárcsak tavaly, az idén is az Oroszlányi VSEE emelője, Bimbó Brendon nyert, 61 kg-ban a másik oroszlányi klubot, az OVSK-t képviselő Huber Bence utasított mindenkit maga mögé. A 67 kg-osoknál a tamási Orsós Richárd végzett az élen, 73 kg-ban a kecskeméti Nagy Noel, 81-ben pedig utóbbi klubtársa, Kmegy Máté lett magyar bajnok, utóbbi ötödször léphetett fel a dobogó tetejére.

A szombati győztesek

Férfiak: 55 kg: Bimbó Brendon (Oroszlányi VSEE) 171 (75, 96). 61 kg: Huber Bence (Oroszlányiak VSK) 200 (91, 109). 67 kg: Orsós Richárd (Tamási Koppány SE) 210 (90, 120). 73 kg: Nagy Noel (Kecskeméti TE) 269 (120, 149). 81 kg: Kmegy Máté (Kecskeméti TE) 308 (138, 170).

Nők: 49 kg: Ratatics Tímea (BKV Előre) 126 kg (szakítás 56 kg, lökés 70 kg). 55 kg: Tóth Adrienn (BKV Előre) 145 (65, 80). 59 kg: Árva Cintia (Kecskeméti TE) 156 (68, 88). 64 kg: Breitner Vivien (BKV Előre) 152 (68, 84).