2024.04.22. 15:14

Északon az első öt megcsinálta a házi feladatát

Az Északi csoportban győzött az éllovas Ladánybene és a 2. helyen álló Helvécia is, a dogobó harmadik fokáért továbbra is kiélezett harc folyik,.

Az Északi csoportban az első öt helyen nem hogy helycsere nem történt, hanem a különbségek is változatlanok maradtak, miután mind az öt csapat megnyerte a meccsét. Az éllovas Ladánybene Jakabszálláson aratott magabiztos győzelmet, 7–0 arányban, a 2. helyen álló Helvécia pedig Tiszaalpáron tudott győzni 7-2-re. A Bene csapatából Faragó Bence szerzett klasszikus mesterhármast, a helvéciai csapatból Csorba Sándor triplázott. Nagy szériát fut az SC Hírös-Ép második csapata, ezúttal a Fülöpkének nem adtak esélyt hazai pályán. Megszenvedett Bugacon a Katonatelep, de érdemes volt ebbe a találkozóba belefeccolni az energiát, ugyanis mind a három pontot elvitték a vendégek. A 31. percben egy szögletet követően Balla Krisztián fejelt a hazai kapuba, hazai részről Deli Mihály az 51. percben egy szép támadás végén húsz méterről nagy gólt rúgva egyenlített. A slusszpoént a Katonatelep játékosa, Kőrös Gábor sütötte el. A 73. percben labdát szerzett a félpályán, de nem sokáig vezetgette, a kezdőkört épphogy elhagyta, amikor megnézte magának a hazai kaput, majd hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. Ezzel 2-1-re nyert a Katonatelep, amely ezen a héten a 3. helyen álló SC Hírös-Ép II.-vel, ha nem is trón, de dobogókövetelőként. A Jászszentlászló is a dobogót üldöző trió tagja maradt, miután a Vasutas SK vendégeként győzött 3-0-ra.

vármegye III., labdarúgás
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Vármegye III., Északi csoport: Ballószög-Pálmonostora 3-0, Tiszasas-Kerekegyháza II. 7-2, Bugac-Katonatelep 1-2, Tiszaalpár-Helvécia 2-7, Vasutas SK-Jászszentlászló 0-3, Jakabszállás-Ladánybene 0-7, SC Hírös-Ép II.-Fülöpjakab 8-0, Ágasegyháza-Tiszaug 0-5.