2024.03.18. 18:01

Döntetlen lett a Helvécia-Bene derbi

A hétvégén a 17. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. A dobogón nem történt változás, az éllovas Ladánybene döntetlenre végzett Helvécián, a Pálmonostora pedig a hazai egy ponttal is meg tudta tartani a harmadik helyet.

Az Északi csoport éllovasa, a Ladánybene a 2. helyen álló Helvécia vendége volt.

labdarúgás, vármegye III,
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

A végig kiegyenlített mérkőzésen a hazai csapat szerezte meg az első félidőben a vezetést Csorba Sándor révén – egyéni akció végén passzolta el a vendég kapus mellett a labdát a kapuba –, a második félidőben aztán remek indítás után Spiegelberger Tamás egyenlített – egy remek indítás után passzolta a hálóba a hazai kapus mellett a labdát. Több gól nem esett – ehhez kellett az is, hogy a hazai hálóőr, Horváth Mihály büntetőt hárítson –, így a felek megosztoztak a pontokon. A 3. helyen álló Pálmonostora szomszédvári derbit vívott a Vasutas SK-val, 2–2 lett a mérkőzés eredménye. A Katonatelep biztosan verte az Ágasegyházát, így feljött a 4. helyre. Gólparádét hozott a Fülöpjakab-Tiszaalpár meccs. 0–1, 1–3, majd 2–4-es állásról is egyenlített a Fülöpke a két hazai, egy vendég piros lapot is hozó mérkőzésen, a végszót azonban a tiszaalpári Nemes István mondta ki a 82. percben, 5–4-re győzött a Tiszaalpár.

Vármegye III., Északi csoport: Ballószög–Tiszasas 4–3, Pálmonostora–Vasutas SK 2–2, Fülöpjakab–Tiszaalpár 4–5, Katonatelep–Ágasegyháza 4–1, Helvécia–Ladánybene 1–1, Kerekegyháza II.–Jászszentlászló 1–3, Bugac–Tiszaug 4–0, SC Hírös-Ép II.–Jakabszállás 6–0.