2023.04.19. 20:12

Az Uszód büntetőkkel legyőzte a Jánoshalmát a kupában

A vármegyei harmadosztály Nyugati csoportjában szereplő Uszód a vármegyei első osztályban a 2. helyen álló Jánoshalmát fogadta a Vármegyei Kupa 4. fordulójában. A mérkőzésen a vendégek szerezték meg a vezetést, Vinkó Benjámin a második félidő elején egyenlített. Huszka Bendegúz révén újra visszavette a vezetést a Jánoshalma, de Vinkónak a második Huszka-gólra is volt válasza, így jöhettek a büntetők. A 11-es párbant 4–3 arányban a hazaiak nyerték, és ők jutottak a kupában a legjobb hat közé.

Fotó: shutterstock.com / illusztráció

Uszód KSE (III., Nyugat) – Jánoshalmi FC (I.) 2–2 (0–1), büntetőkkel 4–3

Uszód, vezette: Allaga Iván (Rácz Béla, Tóth Sándor)

Uszód: Badó – Horváth R. (Ház 46.), Sipos (Zorván 46.), Romsics (Ábel 63.), Máté, Leták, Borsos, Kiss B., Vinkó, Krausz, Deli.

Jánoshalma: Faddi (Lengyel P. 88.) – Fenyvesi K., Berta D. (Űlászló B. 46.), Túri, Busa, Stojanovic, Huszka, Papp, Fenyvesi B. (Gáspár 56.), Suhajda, Angeli (Jeszenszky 46.). Technikai vezető: Sarok Attila.

Gól: Vinkó 47., 70. illetve Huszka a 34. 59. percben.

Sárga lap: Krausz 89. illetve Busa 92.