Kosárlabda

2021.05.27. 21:15

Nem bírt az Újbudával a Baja

Utolsó előtti mérkőzését játszotta a Bajai Női Kosárlabda Klub. A női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 29. fordulójában a BEAC Újbuda csapatát fogadta a dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Forrás: shutterstock.com

Jól indítottak a hazaiak, az első játékrészben végig vezettek, a 10. percben 19–16-ra vezettek. A második negyed elején is dominált a Baja, a játszma derekán 26–22 volt az állás. A 19. percig tartotta is a fórt, de Laufer közelijével a meccs során először fordított az Újbuda 31–32. A nagyszünetben 31–34 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után extrán játszott a fővárosi klub a 24. percre két számjegyű lett a különbség 35–46. Négy perccel később pedig húsz pont lett az Újbuda előnye 40–61. Bár zárkózott a hazai klub, a 30. percre visszaállt a húsz egységnyi vendég fór, 44–64-el vághattak neki a záró etapnak. A negyedik játszma elején felváltva estek a kosarak, majd ismét több hibát ejtettek a Sugó-partiak. A 37. percre 52–79 lett a BEAC előnye. Végül 60–84-re győztek a fővárosiak.

Bajai NKK–BEAC Újbuda 60–84 (19–16, 12–18, 13–30, 16–20)

Baja, Női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Téczely Roland Balázs, dr. Danka Péter.

Baja: Szöllősi 6, Hilcz, Tamás 20/3, Kucsora 4, Pap 17. Csere: Szakony 8/6, Szabó 2, Pálfi 3/3. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

BEAC: Laufer 20/3, Dénes 7/3, Juhász 8, Zsámár 15/9, Boros 28/12. Csere: Vári, Jármay, Galántai 5/3, Csernik, Orosz 1. Vezetőedző: Horváth Bianka.