kosárlabda

2021.04.23. 08:40

Pontszegény meccsen győzött a KKC

Szerda este a női kosárlabda amatőr NB I. zöld csoport 26. fordulójában a Szolnoki MÁV Sportegyesület ellen játszott a Kecskeméti KC a B. Nagy Pál Sportcsarnokban. 13 ponttal nyerte a meccset a Kecskemét.

Kovács Nóra

A mérkőzés során sok hibával játszottak a klubok. A második perc végén Bede szerezte meg a vezetést, az ötödik percben Urbán triplájával szépített a Kecskemét 4–3. Majd Burján közelijével fordított. Sorozatban szerzett hat pontot a Szolnok, 10–7-re vezettek a negyed végén.

A 13. percben 14–13-ra vezetett a hazai csapat, Burján vezérletével három perccel később öt ponttal vezetett a vendég csapat. A játékrész során az ellenfél hét pontig jutott, míg a KKC 12 pontot szerzett. A nagyszünetben 17–19-re vezetett a Kecskeméti KC.

A fordulás után is sorra maradtak ki a kosarak. A 24. percben egyenlített a Szolnok 23–23. Majd Frank és Szabó találataival a 28. percre 28–23-ra fordított az ellenfél. Urbán és Magna kosaraival egy egységre jött fel a KKC a hajrára. A játszmát utóbbi egy távolival zárta, 28–30 állt az eredményjelzőn a harmincadik percben.

Nyolc-nullás sorozattal nyitotta a negyedik játékrészt a Kecskemét 28–38. A 36. percben Bede büntetőből törte meg a kosárcsendet. A hazaiak csak hat pontot szereztek az etapban, a KKC 32–47-re győzött.

Szolnoki MÁV Sportegyesület–Kecskeméti KC 34–47 (10–7, 7–12, 11–11, 6–17)

Szolnok, Női amatőr NB I. Zöld csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Czékmán Csaba, Utasi Balázs.

Szolnok: Munkácsi 11/3, Frank 9/3, Bede 9, Czinger, Emel 2. Csere: Nagy, Szabó 3/3, Varga, Harmati, Kovács. Vezetőedző: Tóth Viktor.

KKC: Bibok 6, Magna 7/3, Urbán 13/9, Fekete 7/3, Burján 10. Csere: Viski, Bálind, Virág 2, Pettner 2. Vezetőedző: Kónya Levente.