Kosárlabda

2021.04.21. 23:15

Harmadik meccsen dől el a párharc

Szerda este a férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport 9-12. helyért a Nagykőrösi Sólymok KE a TF-BP ellen mérkőzött idegenben a második találkozón. Hét meccses győzelmi sorozat tőrt meg.

Kovács Nóra

Forrás: hunbasket.hu

A vasárnapi első mérkőzésen a Sólymok sima 100–81-es győzelmet arattak, így egy szerdai idegenbeli győzelem esetén a Baja-Pécs párharc győztesével mérkőzhetett volna a 9-10. helyekért.

Már a meccs kezdetétől fogva uralta a pályát a TF. A harmadik percben 4–3 volt az állás, majd a játékrész felére 11–7-re vezetett a hazai csapat. Több hibát ejtettek a Sólymok, négy percig nem dobtak kosarat, addig viszont 17–7-es előnyre tett szert a fővárosi klub. Lakosa Ákos törte meg a kosárcsendet. A tizedik percben 20–12-re vezetett a TF.

A második játékrészben kiegyenlített játék folyt a pályán, nyolc pontnál nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez a Nagykőrös, a nagyszünetben 40–32 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően Kovács Soma távolról talált be 40–35, a harmadik perc végére Karosi kosara után visszaállt a két számjegyű hazai fór 49–37. A folytatásban tartotta előnyét a fővárosi csapat, a 29. percben 63–47-re vezettek. A negyedet Mester Márk triplája zárta 65–52 volt az állás a 30. percben.

A záró etapra a lényegi dolgok eldőltek.

A 37. percre Molnár büntetői után felzárkózott nyolc pontra a Nagykőrös 75–67. Majd Kovács közelijével hét egységre csökkent a különbség 80–73. A mérkőzés Rozs büntetőivel zárult, 84–75-re győzött a TF.

A harmadik meccset szombaton 18 órától játssza a Nagykőrösi Sólymok KE a TF-BP ellen Kiskunfélegyházán, ahol a találkozó nyertese a 9-10. helyért, míg a vereséget szenvedő együttes a 11-12. helyért mérkőzik.

Fotó: hunbasket.hu

– Fontos volt az első meccs után, hogy a fiúkkal megtaláljuk a motivációt, hiszen ott az utolsó negyedet leszámítva borzasztóan játszottunk – nyilatkozta Beák Gábor, a TF-BP vezetőedzője. – A héten megbeszéltük a dolgokat, ma pedig megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek.

– Az első félidőben szinte minden közeli dobásunkat kihagytuk – mondta Lakosa Zsolt, a Nagykőrösi Sólymok KE vezetőedzője. – Ellenfelünk viszont ügyesen, szépen játszott, így megérdemelten nyert.

– Nagyon össze akartuk szedni magunkat az első meccs után, és meg akartuk mutatni, hogy a hozzáállásunk jobb az ott látottnál – mondta Rozs Máté, a TF játékosa.

– Ha bedobjuk a ziccereinket, úgy gondolom, meglehetett volna ez a mérkőzés is – nyilatkozta Mester Márk, a Nagykőrösi Sólyok KE játékosa. – A célunk a kilencedik hely, így szombaton megpróbálunk ismét győzni.

TF-BP–Nagykőrösi Sólymok KE 84–75 (20–12, 20–20, 25–20, 19–23)

Budapest, Férfi NB I./B Piros csoport 9-12. helyért, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Hervay Tibor, Kapusi Gábor, Nepp László Oszkár.

TF: Karosi 17/9, Rozs 24/6, Somogyfoki 5/3, Szántó 4, Nagy 7/3. Csere: Magda, Szabó 2, Kutrovich 9/6, Korompai Á. 3/3, Kerkai 6, Csík 7/3. Vezetőedző: Beák Gábor.

Nagykőrös: Fehér 13/3, Mácsai 5, Lakosa 13/3, Kovács 22/9, Bartos 6. Csere: Mester 6/3, Molnár 8/3, Jókai, Kónya 2. Vezetőedző: Lakosa Zsolt.