kosárlabda

2021.03.01. 07:25

A Salgótarjánt is legyőzték a Nagykőrösi Sólymok

A Nagykőrösi Sólymok a férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport 22. fordulójában a tabella negyedik helyén álló Salgótarjánt fogadta.

Kovács Nóra

Mácsai 21 ponttal járult hozzá a Nagykőrös győzelméhez

Forrás: hunbasket.hu

Az egész szezonban sérülések, betegségek sújtották a Nagykőröst. A múlt hét közepén, az igazolási időszak vége előtt egy nappal, amikor Kovács Soma is kidőlt bokasérülés miatt, a vezetőség és a szakmai stáb azonnali lépésre szánta el magát, és az igazolási időszak utolsó órájában szerződtette Kókai Dávidot. A 3-as posztra érkező 22 éves, 195 cm magas játékos, legutóbb a Szolnoki Olajbányász U23-as csapatában szerepelt, az NB I./B Zöld csoportjában.

Jól indította a találkozót a Nagykőrös, a negyedik percben 9–3-ra vezetett. A negyed derekára felzárkózott három pontra a Salgótarján 15–12. Egyenlíteni csak a nyolcadik percben tudtak 22–22. A negyedet Joó triplája zárta, amivel fordított az ellenfél. 24–27 volt az állás a tizedik percben.

A 13. percben Molnár Miklós fordított 28–27, de Joó találatát követően ismét a vendégeknél volt az előny. A 17. percig fej-fej mellett haladt a két klub, de Karanfilovski triplája és Sömenek büntetője után négy pont lett a Salgótarján fórja. A játékrész hajrájában ezt meg is tudta tartani,

46–50 volt az állás a nagyszünetben.

A 24. percre két pontra jött fel a Nagykőrös 52–54, de Boinitzer és Sömenek révén a negyed felére hét pont lett a különbség. Az előnyét a folytatásban is megtartotta az ellenfél, a 27. percben 56–64 volt az állás, 60–67-el zárult harmadik negyed.

A záró etap elején elérte a tíz pontos fórt a vendég csapat 62–72. A 36. percre felzárkózott három pontra a Nagykőrös 74–77. A 39. percben pedig Fehér büntetőből egyenlített 82–82. A véghajrában felváltva estek a pontok, 90–90-nél Nshimba egyenlített. Bartos közelijével és Molnár Miklós büntetőjével

93–90-re megnyerte a mérkőzést a Nagykőrösi Sólymok.

– A héten a második meccsünket is behúztuk– nyilatkozta a találkozót követően Lakosa Zsolt, a Nagykőrösi Sólymok KE vezetőedzője. – Igaz, hogy csak a legvégén vezettünk, de ilyen is van, hogy nem mi kapunk ki úgy, hogy az ellenfél egyszer vezet, a legvégén. Szerencsére ez most velünk fordult elő, nekünk sikerült ily módon nyerni. Dicséret illeti a srácokat, hogy végig kitartóan és lelkesen ott voltak az ellenfél nyakán, és a végén kihasználtuk a lehetőséget.

– A meccs nagy részében fej-fej mellett haladtunk a Nagykőrössel, sőt mindig mi tartottunk előrébb egy kicsivel – mondta Szabó Zoltán, a Salgótarján vezetőedzője. – A vége előtt öt perccel vezettünk 10 ponttal, de ismét előjött az a hibánk, hogy nem tudtuk lezárni a mérkőzést. Korábban az ilyen mérkőzéseket megnyertük. Most nem sikerült, és odaadtuk a Nagykőrösnek a győzelmet.

Nagykőrösi Sólymok KE–Salgótarjáni KSE 93–90 (24–27, 22–23, 14–17, 33–23)

Kiskunfélegyháza, Férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport, zárt kapus mérkőzés, Játékvezetők: Varga Zoltán, Földi László, Drenyovszki Dániel

Nagykőrös: Mácsai 21/12, Fehér 14/3, Bartos 4, Molnár Miklós 19/6, Lakosa 14. Csere: Mester 11/3, Kókai 5/3, Jenei 3/3, Jókai 2, Kónya, Szrapkó, Kakulya. Vezetőedző: Lakosa Zsolt.

Salgótarján: Sömenek 25/15, Boinitzer 12/6, Herendic 13/3, Karanfilovski 8/6, Nshimba 10/6. Csere: Bán 7, Joó 8/3, Molnár Marcell 5/3, Hajdú 2, Bogatin, Csépányi. Vezetőedző: Szabó Zoltán.

Fotó: hunbasket.hu