2024.03.11. 17:06

Északon pontelőnyre tett szert a Ladánybene

A hétvégén elrajtol a tavaszi idény a harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. A Ladánybene növelte az élen az előnyét, a Pálmonostora pedig fellépett a dobogóra.

Az Északi csoportban az éllovas Ladánybene duplán nyert. Bár nagyon megszenvedtek a Jászszentlászló vendégeként – a győztes gólt csak a 88. percben gyötörte be a hazai kapuba ki más, mint Spiegelberger Tamás –, Viszont miután a Helvécia hazai pályán csak 1–1-es döntetlent ért el a Katonateleppel szemben, a Ladánybene előnye az élen két pontra nőtt. Nagy meccsnek ígérkezik tehát ezen a hétvégén a Helvécia-Ladánybene rangadó. A Tiszaug némi meglepetésre kikapott hazai pályán a Kerekegyháza második csapatától, ezt azonnal kihasználta a Pálmonostora. Ők 1–0-ra nyertek Tiszaalpáron Mizsei Adrián góljával, és a győzelemnek köszönhetően a dobogó harmadik fokán várhatják a következő fordulót. A félidőben még az SC Hírös-Ép vezetett 3–1-re a Tiszasas vendéglátójaként, a Sas viszont a második játékrészben előbb egyenlített, majd a győztes gólt is megszerezte.

labdarúgás, északi csoport
A Tiszasas Kecskeméten 1–3-ról tudott fordítani.

Északi csoport: Tiszaug KSE–Kerekegyházi SE II. 1–3, Jászszentlászlói SE–Ladánybenei LC 0–1, Helvéciai SE–Katonatelepi SE 1–1, Tiszaalpári SE–Pálmonostora SE 0–1, Vasutas SK-Ballószögi FK 3–4, Ágasegyháza SE–Fülöpjakab SE 1–0, SC Hírös-Ép II.–Tiszasasi FSE 3–4, Jakabszállás KSE–Bugac KSE 3–0.