2023.11.16. 11:53

Fordulás után hengerelt a rangadón a Lajosmizse

Szerda este újabb vármegyei derbit rendeztek a regionális NB III.-as bajnokságban, ahol a kecskeméti Dirner-Siland FC az NNC Frog Lajosmizsei FC-t fogadta.

Az NNC Frogs egy korábbi meccsen

Fotó: Bús Csaba / archív-felvétel

Jól indult a meccs hazai szempontból, hiszen Szabó Gábor már a 4. percben betalált, ugyanakkor ez az öröm nem tartott sokáig. Dobosi és Szabó Szabolcs is megvillant, így tíz perc sem telt el, de már a „Békák”nál volt az előny. Nem tudták ezt viszont megőrizni a szünetig, a 17. percben Tóth Kristóf egyenlített (2–2). A második félidő is szoros küzdelemmel kezdődött el, de két perc alatt kétszer is villantak a vendégek Szabó és Treiber révén, ami döntőnek bizonyult. A hajrában kinyíltak a hazaiak, amit Galambos és Kovács is kihasznált, kialakítva ezzel a 2–6-os végeredményt.

Dirner-Siland FC–NNC Frogs Lajosmizsei FC 2–6 (2–2)
Kecskemét. V: Rácz (Pataki, Döbröntey)
Siland: Szatmári - Szabó G., Pászti, Tóth K., Kanyó J. Csere: Czakó, Márton, Kanyó M., Böde, Herczeg.
Frogs: Peltzer – Kovács J., Márki, Dobosi, Treiber G. Csere: Galambos, Treiber Sz., Faragó, Szabó Sz., Barna R., Kis.
Gól: Szabó G. (4.), Tóth (17.) ill. Dobosi (6.), Szabó Sz. (9., 28.), Treiber G. (30.), Galambos (32.), Kovács (39.).