2022.04.18. 07:00

Megnyerte az idei szezon első meccsét a DKSE

A férfi röplabda Extraliga 5-8. helyért lépett pályára a Kecskeméti RC a Dunaújvárosi KSE ellen vasárnap este a Messzi István Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Fotó: Bús Csaba/ Archív kép

A három győzelemig tartó összecsapás harmadik mérkőzésére került sor vasárnap este. Az első két mérkőzést a Kecskemét nyerte meg.

Az első szett szorosan indult, egy-két pontnál nagyobb előnyt nem tudott kiharcolni a hazai csapat. 12-11-es hátránynál azonban többet hibázott a DKSE, 14-11-nél kért időt Tomanóczy Tibor. Rendeződtek a sorok, Hatvany feladását Pavliuk értékesítette, feljött egy egységre a Dunaújváros. 15-15-nél az egyenlítés is összejött. Fordítani nem tudott az ellenfél, Pavliuk rontott nyitásból. 17-15 után felváltva estek a pontok. 20-17-es állást követően Pavliuk vezérletével egyenlített ismét a vendég együttes. Végül kiélezett küzdelemben 32-30-ra a Kecskemét nyerte az első szettet.

A második játékrészben Szabó Alpár rontott nyitást, amire Argilagos sorozatban három ponttal válaszolt. Farkas sánca után Laczi és Pavliuk pontjaival egyenlített a DKSE 7-7. Hatvany sáncával pedig a vezetést is átvették 8-9. 9-12-es hátrányban hívta magához együttesét Nagy József. A vendégek azonban megállíthatatlanok voltak, Kecskeméti vezérletével 9-17-es előnyre tettek szert a folytatásban. A hajrában már nem tudta behozni lemaradását a KRC, csak kozmetikázni tudott az eredményen, 16-25-re nyerte meg a játszmát az Újváros együttese.

A harmadik szett elején Argilagos előbb támadásokból, majd sáncból is pontot szerzett (6-2). Pavliuk vezérletével feljött egy egységre a Dunaújváros 7-6, Baserio sáncával majd ász nyitásával lépett el ismét a KRC. Kecskemétinek viszont volt válasza, ismét szorossá téve a játszmát. A hazaiaknál Argilagos vette kezébe megint az irányítást, 16-13-nál időt kért a vendégek edzője, az Újváros pedig 17-17-nél egalizált. A folytatásban pontosabb volt a hazai klub, 25-20-ra nyerték a játszmát.

A negyedik játékrész ismét szorosan indult, majd hiába alakított ki, 8-5-ös fórt a KRC, sorozatban szerzett hat pontot a DKSE, amivel fordítottak. 13-17-es vendég előnyt követően Argilagos jegyezte a hazai pontokat, amivel felzárkóztak egy pontra 17-18. Ekkor ismét a vendégnek állt a zászló, 17-21-re léptek meg. 21-22-ig még feljött a Kecskemét, viszont jobban hajrázott az ellenfél, amely 21-25-re hozta az etapot.

Az ötödik etapot jobban indította a DKSE, 2-6-ös előnyt harcolt ki, ekkor magához hívta csapatát Nagy József. A hajrában felzárkózott a KRC, végül 15-13-ra nyerte a szettet a DKSE, ezzel 3:2-re a mérkőzést.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Kecskemét javára.

Nagy József: ‒ Készülünk a negyedik mérkőzésre. Az első győzelmet megadtuk a Dunaújvárosnak a szezonban. Gratulálok nekik, nagyon jól játszottak.

Tomanónczy Tibor: ‒ Nagyon boldog vagyok, hogy megszereztük a szezon első győzelmét, szerencsére 2-1-nél nem adtuk fel, hanem küzdöttünk a végletekig. Remélem csütörtökön tudunk még egy ilyen csodát csinálni.

Kecskeméti RC‒DKSE 2:3 (30, ‒16, 20, ‒21, ‒13 )

Kecskemét. 50 néző. V: Horváth, Soltész.

Kecskemét: Szabó A. 2, Török S. 2, GEBHARDT N. 14, Tomanóczy 4, ARGILAGOS 37, Fundora 12. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Török Zs. (liberó), Bogdán 3, Kasnyik, Sidiropoulos 1, Palánkai-Omoshebi, Baserio 5, Kiss B.

Vezetőedző: Nagy József

DKSE: Farkas 3, Hatvany 3, KECSKEMÉTI 23, Kisházi 4, PAVLIUK 30, Laczi 13. Csere: Sümegi (liberó), Juhász, Winter,

Vezetőedző: Tomanónczy Tibor

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5:3, 7:7, 11:9, 14:11, 15:15, 18:16, 20:20, 24:24. 2. játszma: 5:2, 7:7, 8:10, 9:17, 13:20. 3. játszma: 6:2, 7:6, 12:10, 16:13, 17:17, 21:18. 4. játszma: 5:3, 8:5, 8:11, 12:14, 13:17, 17:18, 17:21, 21:22. 5. játszma: 2:6, 4:8, 7:12.