kosárlabda

2021.05.16. 08:24

A harmadik negyedben eldőlt a meccs

A Kecskeméti KC a női kosárlabda NB I. Zöld csoport 23. fordulójából elhalasztott mérkőzésen idegenben lépett pályára a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia ellen. A vendégek a hiányos keretével nem tudta felvenni a kesztyűt a fővárosiakkal.

Kovács Nóra

Négy-nullával nyitotta a meccset a hazai csapat. Tasi büntetőből szépített, de több hibát is vétett a KKC és a negyed felére 12–1-re lépett meg a Kiss Lenke. Tasi törte meg a kosárcsendet, de tartotta a kétszámjegyű különbséget az ellenfél. A tízedik percig zárkózott a Kecskemét, 25–17-e zárult az etap.

A második játszmában Nagy Andrea vette vállára csapatát, a 14. percre 14 pontra növelve a különbséget, de két perccel később Tasi és Bibok irányításával már csak hat ponttal mentek a hazaiak, Virág távolija után pedig 40–37-re jött fel a KKC. A hajráig még növelte fórját a fővárosi klub 44–40-re vezettek a nagyszünetben.

A fordulás után nagy elánnal indított a Kiss Lenke, a negyed derekára 54–42-re vezettek. Opitz kosaraival a 28. percre 63–45-lett a hazai fór. A negyed során csak tíz pontig jutott a vendég klub, 65–50-es hátrányból vághattak neki a záró játszmának.

A negyedik negyedre elfáradt a rövid cseresoros KKC, a 35. percre 21 pont lett az ellenfél fórja 74–53. Végül 78–58-as fővárosi győzelemmel zárult a mérkőzés.

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia–Kecskeméti KC 78–58 (25–17, 19–23, 21–10, 13–8)

Budapest, Női amatőr NB I. Zöld csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Nagy-Pál Petra, Kozma Balázs.

Kiss Lenke: Nagy Z. 12/3, Nagy Á. 22/6, Ozsvárt 9/3, Szabó 12/6, Opitz 16/3. Csere: Básti 5, Kovács, Lajkó 2, Soós. Vezetőedző: Bíró Gergely.

KKC: Pettner 6, Virág 8/6, Tasi 21, Bibok 14, Urbán 3/3. Csere: Magna 6. Vezetőedző: Kónya Levente.