A Baja kilenc ponttal győzött

Vasárnap a női kosárlabda amatőr NB I. Piros csoport 26. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub a Sportdarázs-SMAFC csapatát fogadta a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Forrás: shutterstock.com

Már a mérkőzés kezdetétől dominált a Baja, az ötödik percben 7–3-ra vezetett, a negyed során az ellenfél csak hét gólig jutott, 14–7 volt az állás a tizedik percben.

Szeli büntetőkből nyitotta a második játszmát, de Hilcz és Kucsora kosaraival kilenc pontra nőtt a Baja fórja 18–9. A 17. percre két számjegyű lett az előnyük. Bár a folytatásban zárkózott az SMAFC, Tamás előbb egy triplát majd egy középtávolit is értékesített, amivel nagyszünetre 34–21-es előnyben volt a Bajai NKK.

A fordulás után a 24. percben közel állt a húsz pontos fórhoz a hazai csapat, de a folytatásban Sitku és Kocsis vezérletével tíz pont alá zárkózott a játszma végére a Sportdarázs, 45–37-el vághattak neki a záró felvonásnak.

Hilcz triplájával visszaállt a két számjegyű előny, bár sok hiba jellemezte a negyedik negyedet is, a hazaiak meg tudták tartani a agabiztos előnyt. Végül 58–49-re nyerte a mérkőzést a Bajai NKK.

Bajai Női Kosárlabda Klub–Sportdarázs-SMAFC 58–49 (14–7, 20–14, 11–16, 13–12)

Baja, Női Amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Bálind Attila, Fodor Sándor Balázs.

Baja: Hilcz 8/6, Kucsora 7, Tamás 16/3, Pap 20, Szöllősi 2. Csere: Szakony 3, Szabó, Pálfi 2. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

SMAFC: Szeli 11, Kovács 4/3, Sitku 15/3, Karácsony 2, Erdélyiová 2. Csere: Kocsis 8/3, Gottschling, Soós 7, Gombkötő. Vezetőedző: Giustino Altobelli.