futsal

2019.11.27. 16:33

Fontos győzelmet aratott hazai pályán a ScoreGoal

Az eredményét tekintve létfontosságú, hatpontos mérkőzést vívott hétfőn este az SG Kecskemét Futsal az NB I.-es bajnokság 11. fordulójában. Koós Károly legénysége jól vette az akadályt, 4–2-re győzött a közvetlen rivális Rubeola FC Csömör ellen, és ezzel felugrott a tabella 8. helyére.

Tombácz Roland a hazaiak kapusa ezen a mérkőzésen nemcsak a bravúrjait, hanem a gólját is joggal ünnepelte

Forrás: Petőfi Népe

Fotó: Reti Attila

Lassan indult be a gépezet mindkét oldalon, sokáig kellett várni az első igazán nagy lehetőségekre. A 13. percben aztán egy labdaszerzés után Nagy Roland jól kényszerítőzött Sallaival, és a labdát visszakapva nem volt már nehéz dolga, 1–0. Azonnal kihozta a kapusát a mezőnybe a Rubeola FC Csömör, ám Tombácz eszén nem tudtak túljárni. Aztán egy ártalmatlannak tűnő szituációból viszont megzörgették a kecskeméti hálót: Horváth Norbert átlövése után 1–1 állt az eredményjelzőn. Hazai oldalon a félidő hajrájában kigyűlt az öt csapatfault, így aztán a hatodiknál tízméterest végezhettek el a sárga mezes vendégek, de nem éltek a lehetőséggel, így 1–1-el ért véget az első felvonás.

Fordulás után felpörögtek az események. A 24. percben a Rubeola lőtt kapufát, majd Tombácz felívelését paskolta be saját kapujába a vendégek portása, így újra a Kecskemétnél volt az előny, 2–1. Ezt követően beszorult a hazai alakulat, Tombácz bravúrjai kellettek hozzá, hogy ne változzon az állás. Létszámfölényes játékból aztán végül kibrusztolta az egyenlítést a Rubeola: Daunerre jött ki a figura, ő pedig nem hibázott, 2–2. Az utolsó nyolc percre ismét nyílttá vált az összecsapás, az adok-kapokból az SG Kecskemét jött ki jobban. A 35. percben Rutai szabadrúgása talált utat a kapuba, 3–2, majd egy gólpasszt is kiosztott Csamangónak egy oldalról elvégzett rögzített szituációból nem sokkal később, 4–2. A hajrában nagy fölényben nyomott a vendég alakulat, de több gól már nem esett, így a hírös városiak megszerezték újabb hazai győzelmüket, és felugrottak a tabella 8. helyére.

– Nagy gratuláció jár a srácoknak ezért a nagyon fontos győzelemért, hiszen nagyon meg is dolgoztunk érte – nyilatkozta a lefújást követően a kecskemétiek vezetőedzője, Koós Károly.

– Habár ma a szerencse is olykor mellénk pártolt, megérdemeltnek érzem a sikert, mert az első félidőben nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki. A döntés a második játékrészre maradt, ezúttal sikerült az ellenfél öt a négy elleni játékát kivédekeznünk. Örülünk a győzelemnek, és készülünk az Aramis elleni folytatásra.

Fotó: Petőfi Népe

SG Kecskemét Futsal–Rubeola FC Csömör 4–2 (1–1)

Férfi futsal NB I., 11. forduló

Messzi István sportcsarnok, 500 néző, vezette: Belicza, Boda.

Kecskemét: Tombácz (k) – Csamangó, Rutai, Sallai, Dobosi, Csővári (k), Nagy R., Kovács J., Molnár E., Récsei, Bánóczki, Patai.

vezetőedző: Koós Károly

Csömör: Varsányi (k) – Horváth N., Érsek, Milavecz, Józsa, Dauner, Víz, Németh J., Keresztury.

vezetőedző: Jenei Ottó

Gól: Nagy R. 13., Tombácz 25., Rutai 35., Csamangó 37., illetve Horváth R. 15., Dauner 32.

Sárga lap: Milavecz 29., Dauner 35. perc.