labdarúgás

2018.05.02. 16:22

Javított kedden a Borota

A megyei másodosztályú labdarúgás Déli csoportjában május elsején az elmaradt 16. forduló mérkőzéseit pótolták, a Borota a Dusnokot fogadta. Mindkét csapat pályára lépett két nappal korábban, a hétvégi fordulóban is. A Borotát akkor otthonában tömte ki a Hajós, a Dusnok pedig Nemesnádudvaron győzött 7–3-ra, 1–3-as félidő után.

Május elsején délután felcserélődtek a szerepek, ezúttal a Borota aratott négygólos győzelmet a Dusnok felett. A nagy gólkülönbségű diadalban jelentős szerepet játszott az is, hogy a Dusnok már a 26. percben elveszítette a játékos-edzőjét, aki a védelem oszlopa is egyben, Báló Ferencet.

A vendégek szerezték meg a vezetést a 14. percben, a Borota azonban negyedórán belül megfordította az állást. A második játékrészben aztán a megfogyatkozott vendégek ellen már csak a gólkülönbség volt kérdéses. A mérkőzésen végül Nikutovic mesterhármast szerzett, a Dusnokból pedig a gólszerző Simonits is piros lapot kapott a mérkőzés utolsó percében.

Borota–Dusnok 5–1 (2–1)

Borota, 170 néző. Vezette: Tóth Cs. (Péter-Szabó O., Slezák)

Borota: Horvát – Madarász Zs., Szabó R. (Madarász Cs.), Kovács Z., Tojzán, Lukac (Szabó L.), Trója (Tarjányi), Piriczki (Buzás), Kopunovic, Nikutovic, Ciric. Edző: Szűcs Zoltán

Dusnok: Bakula – Jagicza (Simonits T.), Báló, Bencze (Varga), Simonits I., Bolvári Z., Kristály (Csobolya), Mindszenti, Bolvári D., Hodován, Rónai. Edző: Facskó János

Gól: Nikutovic 24., 51., 60., Kovács Z. 27., Buzás 79., ill, Simonits I. 14. Kiállítva Báló 26., Simonits I. 90. Ifi: 3–0