Kosárlabda

2018.04.28. 21:22

Egy héten belül másodszor győzött a KTE

A KTE-Duna Aszfalt csapata a szombathelyi Falco-t fogadta az első osztályú férfi kosárlabda bajnokság rájátszásában. A szerdai, Körmend elleni győzelem után újabb fontos sikert ért el a Forray-alakulat.

Karahodzsicsé szerezte az első kosarat, Váradi ziccerrel egyenlített. A hazaiak irányítottak. A 6. percben 22-15-nél időt kért a Falco, 6-1-el fel is jöttek egyre. Karahodzsics középtávolijával az első negyed végén 27-24 volt az állás.

Borisov jegyezte az első pontot a második etapban. Többször is volt esélye a fordításra a Falcónak, de a vasi dobások rendre kimaradtak. A 15. percben Norfleet ziccerével lett ismét döntetlen az állás, végül 44-43-as állással zárult az első félidő.

A harmadik játékrész elején vezetett először és utoljára a Falco. A hazai gárda azonban a 25. percben már 64-49-re vezettek.

A negyedik negyedben mindent elkövetett a fordítás érdekében a Falco, de végül öt ponttal győztek a lila-fehérek.

KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93–88 (27–24, 17–19, 29–16, 20–29)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző

V.: Kapitány G., Tőzsér D., Boros T. (Farkas Z.)

KTE: Pongó 8/6, Thompson 15/15, Djeraszimovics 21, Dramicsanin 22/3, Karahodzsics 10. Csere: Wittmann 8/3, Molnár M. 9, Horváth K. -, Molnár D. -.

Falco: Govens 15/3, Perl 18, Váradi 14/3, Pustahvar -, Taylor 10. Csere: Norfleet 9/3, Borisov 20/9, Tóth N. 2.

Kipontozódott: Váradi (32. perc).

Jár a maximális gratuláció a csapat minden tagjának, hiszen a Falco egy rettentően erős csapat – nyilatkozta Forray Gábor a mérkőzést követően. – Őket legyőzni nagy szó. Voltak hullámvölgyeink, de végig kézben tartottuk a meccset. Az elején azt gondoltuk, hogy sima mérkőzés lehet, ám amikor nem koncentráltunk eléggé, akkor visszajöttek a meccsbe, és ott voltak a nyomunkban. A szurkolóknak köszönöm ezt az estét. Nincs időnk örömködni, hiszen szerdán utazunk Székesfehérvárra, igyekszünk ott is meglepetést okozni.