2010.05.24. 13:21

Kétszer is két góllal vezetett a Nyárlőrinc

A kiesést szeretné elkerülni a Nyárlőrinc megyei II. osztályú labdarúgó csapata. Ennek érdekében meg is tesznek mindent, de a hétvégi találkozón csak egy pontot sikerült szerezniük. Nyárlőrinc-Tabdi 3-3 (0-1)

Sz. T.

A kiesés elleni első lépést azzal kezdték a nyárlőrinciek, hogy visszahívták a még hátralévő mérkőzésekre az egykori sikeredzőjüket Bende Józsefet. Tőle várják azt, hogy nem lesznek kiesési gondjaik. A neves edző már az elmúlt fordulóban is jól irányította a csapatot, mert Kunfehértón egy pontot szereztek.

A mostani találkozón a győzelem lett volna elfogadható eredmény. Hosszú ideig úgy tűnt, hogy ez meg is lesz, végül mégis csak döntetlen lett a találkozó végeredménye.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, de egy remekbe szabott Kovács Konrád által futtából leadott lövés, a hazaiakat juttatta vezetéshez.

A második félidőben növelte előnyét a Nyárlőrinc Bimbó Antal révén. Nem sokkal később jött a vendégek szépítő gólja, Gaál talált a kapuba, de erre két percen belül újabb hazai gól volt a válasz. Így ismét két góllal elhúztak a hazaiak. Egy szögletrúgás után kavarodás keletkezett a vendéglátók kapuija előtt. Galántai kihasználta a lehetőséget és gólt szerzett csapatának. Nem sok volt már hátra a találkozóból és egyre jobban nyomott a Tabdi. Félő volt, hogy ezt a nyomást nem bírják ki a hazaiak, és így is történt. Már csak három perc volt hátra, amikor Fábián újabb gól szerzett csapatának, és beállította a végeredményt.

Nyárlőrinc, 200 néző. Vezette: Bánát (Kondász, Barta)

Nyárlőrinc: Varga – Molnár, Dávid, Bera T., Bukovinszki, Papp, György (Csernák), Bera A., Kiss, Bimbó A., Kovács K. (Böde). Edző: Bende József.

Tabdi: Bajusznász – Judák (Fábián), Kakulya, Beregszászi, Szekér (Szántói), Galántai, Szabó N., Tóth R., Holczimmer, Gaál, Szlovák (Suba). Edző: Bácsi László.

Gól: Kovács, Bimbó, Csernák, ill. Gaál, Galántai, Fábián. Sárga lap: Molnár, Kovács ill. Fábián. Kitűnt. Varga, Molnár, Bera T., ill. Galántai, Szabó, Tóth. Ifjúsági eredmény: 1-2. -->