2023.05.29. 11:50

A Közép csoportban megszerezte az ezüstérmet a Kunfehértó

A hétvégén lezárultak a küzdelmek a Bács-Kiskun vármegyei harmadosztályú bajnokság Közép csoportjában. A bajnok Vadkert II. mögött az ezüstérmet a Kunfehértó, a bronzérmet pedig az Akasztó II. szerezte meg.

A vármegyei harmadosztály Közép csoportjának a büszke ezüstérmese, a Kunfehértó KSE

Fotó: Vincze MIklós

Az már korábban eldőlt, hogy a a Vadkert FC STE II. megnyerte az aranyérmet. Frank Gábor csapata ezzel együtt egy pillanatra sem fékezett, az utolsó pillanatig teljes erőbedobással focizott, ezt a zárófordulóban a Szank bánta, akiket 10–2 arányban győztek le. A Kunfehértó számár nagy volt a tét, három pontra volt szükségük ahhoz, hogy egy szép évet szépen zárjanak. Nem is rontották el a végét, a Kecel Senior vendégeként győztek 3–1-re. A kunfehértói Horváth Ákos kétszer is betalált, így 41 találattal ő lett ebben a csoportban a gólkirály. Az Akasztó 5–0 arányban győzte le az Izsákot és lett bronzérmes. A Kasi 8–1-es hazai sikerrel búcsúzott, nem sok hiányzott a csapatnak az éremszerzéshez.

Vármegye III., Közép: Kecel FC II.–Császártöltés ESFK 2–4, Vadkert FC STE II.–Szank OBSE 10–2, Akasztó FC II.–Izsáki SSE 5–0, Tabdi KSE–Bócsai BL SE 3–2, Kecel Senior–Kunfehértó KSE 1–3, Kaskantyúi FSE–Tázlári FC 8–1, Balotaszállás FC–Kiskőrösi LC II. elmaradt.