Birkózás

2022.05.11. 15:44

Bajnok lett a KESI birkózója, Szabó Szonja

Vasárnap, a Vasas SC rendezésében került sor a kadett szabadfogású országos bajnokságra a Sterbinszky Amélia Kézilabdacsarnokban, amelyen a Kecskeméti Sportiskola birkózói ismét kitettek magukért.

Szabó Szonja a dobogó tetején

A női szakág 65 kg-os súlycsoportjában Szabó Szonja kisebb sérülése ellenére is magabiztosan nyerte az összes mérkőzését és szerezte meg kiváló teljesítménnyel a magyar bajnoki címet, valamint vele együtt a címeres mez viselésének a jogát is, azaz ő képviselheti hazánkat a kadettvilágversenyeken.

A férfiaknál Bognár Zoltán és az újonc Tonté Tamás is nagyszerűen küzdött, néhol kellemetlen meglepetést is okozva ellenfeleiknek és annál kellemesebbet edzőinek, végül mind a ketten a pontszerző 5. helyen végeztek 60, illetve 65 kg-ban. A még serdülőkorú Sallai Eliot szintén rajthoz állt, az ő célja egyelőre a tapasztalatszerzés volt az idősebbek között.