Kosárlabda

2021.05.09. 21:40

Bravúrgyőzelem az MTK ellen

A női amatőr NB I. Piros csoport 28. fordulójában a Bajai Női Kosárlabda Klub az MTK-TFSE ellen játszott az MTK Kosárlabda Csarnokban. A Baja legyőzte a tabella harmadik helyén álló fővárosiakat.

Kovács Nóra

Forrás: shutterstock.com

A hazaiak egy 4–0-s rohammal indítottak, de fordított a Baja. Nem tartott sokáig előnyük, azonnal jött az MTK válasza, majd 17–9-es fórra tett szert a nyolcadik percre. A hajrában kozmetikázott a vendég klub 23–19 állt az eredményjelzőn a 10. percben.

A második játszmában sok hiba esett, az MTK 28–22-re vezetett a 14. percben, a folytatásban viszont már nem talált be, a Baja, pedig át vette a vezetést, a nagyszünetben 28–33-ra vezettek.

A fordulás után újra lendületbe jöttek a hazaiak, szorosan alakult a játszma, a negyed végén viszont a vendégeknél volt az fór, 47–48 volt az állás.

A záró etapban már nem engedte ki kezéből a vezetést a Bajai NKK, az MTK egy pontnál közelebb nem tudott zárkózni, a játszma második felében domináltak a vendégek, végül 67–74-re győztek.

MTK-TFSE–Bajai Női Kosárlabda Klub 67–74 (23–19, 5–14, 19–15, 20–26)

Budapest, Női amatőr NB I. Piros csoport, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Bátovszky Zsolt, Pohánka Balázs.

MTK: Sólyom 8/6, Karlócai 3/3, Burján, Szeli 6, Miháczi 4. Csere: Munkácsi, Benke 22/9, Hanti 11/9, Szeitl 3/3, Dömötör 6/6. Vezetőedző: Hegedűs Péter.

Baja: Kucsora 11, Pap 15, Szöllősi 5/3, Tamás 27/13, Hilcz 3/3. Csere: Szakony 13/6, Pálfi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.