Kosárlabda

2019.11.10. 17:09

A KTE bravúros győzelmet aratott a Körmend ellen

Egylabdás találkozón sikerült nyernie a Körmend ellen a KTE-Duna Aszfalt csapatának. Forray Gábor vezetőedző együttese így újabb nagy skalpot szerzett.

Borbély Károly

Marko Djeraszimovics (labdával) ismét remekül játszott, a KTE egyik legjobbja volt

Forrás: hunbasket.hu

Fotó: Reti Attila

Micsoda bravúr! Az Alba legyőzése után a Körmendet is felülmúlta a Kecskemét a férfi élvonalbeli bajnokág hetedik fordulójának pénteki játéknapján az alapszakaszban.

KTE-Duna Aszfalt – EGIS Körmend 75–74 (14–21, 27–21, 22–15, 12–17)

Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Török R.

Kecskemét: Wittmann 11/9, Thomas 9, Djeraszimovics 19/3, Djuraszovics 10, Karahodzsics 12/3. Csere: Vukcsevics 3, Révész 4, Lewis 7/6, Kucsera. Edző: Forray Gábor

Körmend: Turner 14/6, Edwards 4, Takács K. 6/6,Varnado 23/15, Taylor 12. Csere: Kastrati 8/6, Durázi 5/3, Ferencz , Németh Á. 2. Edző: Matthias Zollner

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 7. p.: 5–13. 13. p.: 23–29. 17. p.: 32–38. 23. p.: 43–50. 27. p.: 56–55. 34. p.: 69–57. 37. p.: 73–67

A találkozó elején 2–13 állt az eredményjelzőn, a 26. percben vezetett először a hazai csapat (56–52). Wittmann Krisztián célzott pontosan távolról, majd Marko Djeraszimovics. Egyre többet hibázott a Körmend, Karahodzsics Kemal jól dobta a büntetőket így a záró negyedet hétpontos előnnyel várhatta a KTE.

A hajrára azonban fordítani tudott a vasi alakulat (73–74), majd Cleveland Thomas helyezett el a gyűrűben egy duplát beállítva a 75–74-as végeredményt.

– Köszönöm ezt az estét a játékosaimnak és a szurkolóknak. Álmosan kezdtünk, de azután sikerült felvennünk a Körmend ritmusát. A második játékrészben átvettük az irányítást, nagy különbséget dolgoztunk ki, de a vendégek felzárkóztak. Végül egylabdás találkozón sikerült nyernünk – mondta Forray Gábor, a KTE vezetőedzője, míg a vendégek mestere, Matthias Zollner így vélekedett: – Jobban indítottuk az összecsapást, mint a hazaiak, a második és harmadik negyedben azonban összesen negyvenkilenc pontot kaptunk, ez okozta a vereségünket.

Fotó: hunbasket.hu

Karahodzsics, a kecskemétiek egyik legjobbja pedig így értékelt: – Kemény meccs volt, mindkét csapat odatette magát. Nagyot küzdöttünk, megérdemelten győztünk. Szombattól már a Debrecen elleni meccsre kell koncentrálunk, szeretnénk folytatni a jó szériánkat.

A kecskeméti alakulat zsinórban negyedik győzelmét könyvelhette el és sikerével feljött a harmadik helyre.