Vizes vb 2022

2022.06.22. 18:28

Németh Nándor hatodik 100 méter gyorson

Németh Nándor hatodik helyen végzett 100 méter gyorson szerdán a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző 48.13 másodperces idővel csapott célba.
A BVSC versenyzője kalandos úton került a fináléba, mivel a keddi elődöntőben holtversenyben a nyolcadik időt úszta az olasz Lorenzo Zazzerivel, így kettejük között "szétlövés" döntött a teljes esti programot követően. Németh végül nem bízta a véletlenre a dolgot: a tokiói olimpián úszott országos csúcsát (47.81) megjavítva 47.69-cel biztosította helyét a 8-as pályán.
Németh - aki ebben a számban 2018 óta minden világversenyen döntőt úszott - a fináléban jól rajtolt, de az utolsó helyen fordult, majd jól hajrázott, azonban az éremcsatába nem tudott beleszólni.
A számot a román David Popovici nyerte, aki már 200 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában. A 17 éves és 280 napos Popovici mindössze a második 18 év alatti győztese ennek a számnak, 1975-ben Andy Coan nyert hasonlóan fiatalon.