2022.11.28. 13:28

Az élen telel a Pataj, az Északi csoportban még nyitott kérdés az őszi elsőség

A hétvégén három csoportban – halasztott mérkőzések pótlásával – lezárult a megyei harmadosztályú labdarúgó bajnokság őszi idénye. Az Északi csoportban, amelyen a hétvégén fontos rangadót nyert meg a Fülöpszállás, egy kör még hátravan.

A fülöpszállási csapat a győztes meccs után

Fotó: Polyák Roland

A Déli csoportban egy elmaradt mérkőzést pótoltak a hétvégén, a Hercegszántó–Vaskút találkozót, ezt a vendégek nyerték 7–1 arányban.

Az Északi csoportban teljes fordulót rendeztek a hétvégén, a tizennegyediket. A legnagyobb érdeklődés a fülöpszállási csoportrangadót övezte, a második Fülöpszállás ugyanis 13 forduló alatt huszonkilenc pontot gyűjtött, az éllovas Ballószög pedig harminckettőt, a mérkőzésnek tehát nagy volt a tétje. Hazai győzelem esetén újra fej-fej mellett áll a két csapat, vendéggyőzelem esetén pedig jelentős előnnyel is telelhet a Ballószög. (Döntetlenről senki hallani sem akart.)

A várakozásoknak megfelelően nagy küzdelem folyt a pályán, aztán a 19. percben Földes Lóránt a védők mögé ívelt labdával kiugratta a leshatáron lévő Csordás Zoltánt, aki kiszorított helyzetben volt, ám egy bravúros, bal oldalról befelé végrehajtott csellel lerázta a védőjét, és a kapu jobb sarkába gurított, 1–0. Félóra telt el az első félidőből, amikor Tóth Szabolcs indult meg a bal szélen, majd egy visszafelé cselt követően megállt a 16-os pont bal sarkánál, beívelt, és a jókor berobbanó Nagy Adrián fejjel a kapu jobb felső sarkába fejelt, 2–0. Továbbra is nagy küzdelem folyt a pályán, ugyanakkor a Fülöpszállás magabiztosan tartotta az eredményt. Egészen a 84. percig. Akkor egy előreívelt labdával Kecskés Kornél tört kapura, a kapujából kiinduló hazai kapus, Szalkai Zsolt elsodorta a ballószögi támadót, a játékvezető pedig 11-est ítélt.

A büntetőt Tóth Kornél magabiztosan értékesítette, 2–1. lőre ívelő labdára Kecskés Kornél támadt majd a 16-oson belül Szalkai (kapus) ütemtelenül érkezve elsodorta a támadót.

A játékvezető a 11-es pontra mutatott. Tóth Kornél magabiztosan értékesítette. Már csak egy vendéggól kellett volna a vendégszemmel ekkor már értékesnek tűnő döntetlenhez, a hazaiak azonban hallani sem akartak pontosztozkodásról. A 93. percben a csereként beállt Deák Sándor adta be szögletből a labdát, amit a berobbanó Földes Lóránt a védőjét megelőzve, tizenegy méterről bólintott a vendégek kapujába, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Megerősítette a harmadik helyét a Helvécia, miután 4–3-ra legyőzte a Kerekegyháza második csapatát. Nem volt könnyű szülés, hiszen a 37. percben vendégek még 3–1-re vezettek.

A Közép csoportban döntetlenre végzett egymással a Tabdi és az Izsák, biztos győzelmet aratott Szankon a Bócsa.

A Nyugati csoport egyetlen elmaradt mérkőzésének nem kicsi volt a tétje: a dunapatajiak tudták, hogy győzelem esetén a tabella élén telelhetnek. Nem is hagyták ki ezt a ziccert, és bár nem volt könnyű dolguk, Kunszentmiklóson sikerült kétgólos győzelmet aratniuk, Németh László és a kapus, Pergel Miklós találatával. A pataji kapus tizenegyesből szerzett gólt.

DÉLI CSOPORT: Hercegszántó–BSE Vaskút 1–7

ÉSZAKI CSOPORT: SC Hírös-Ép II.–Tiszaug 5–3, Bugac–Szabadszállás 2–2, Fülöpszállás–Ballószög 3–1, Vasutas SK–Jakabszállás 0–2, Pálmonostora–Jászszentlászló 3–2, Ladánybene–Fülöpjakab 7–0, Helvécia–Kerekegyháza II. 4–3.

MEGYE III., KÖZÉP CSOPORT: Tabdi KSE–Izsáki SSE 1–1, Szank OBSE–Bócsai BL SE 0–4.

NYUGATI CSOPORT: Miklósi GYFE–Dunapataji KSE 0–2.