Kiválóságok

2022.11.30. 16:59

Középiskolás diákokat és tanárokat díjaztak a kecskeméti tehetségnapon – galériával

A kecskeméti Bolyai János Gimnáziumban tartották meg szerdán a középiskolás kiválóságok köszöntését. A tehetségnapon minden iskolából köszöntötték a tehetségeket, illetve a tehetséggondozásban élen járó pedagógusokat.

Sebestyén Hajnalka

A városi elismeréseket Szemereyné Pataki Klaudia polgámeser adta át a tanulóknak

Fotós: Bús Csaba

Az átadási ceremónia hangulatát emelte a műsor elején a Bolyai Gimnázium színjátszósainak produkciója, a Mamma Mia darabból adtak elő részleteket. Ünnepi köszöntőt dr. Harnos István igazgató mondott. 

Az átadási ceremóniát Ladics Mónika, a polgármesteri hivatal Humánszolgáltatási Iroda – Közösségi Kapcsolatok Osztály vezetője koordinálta, a városi elismeréseket Szemereyné Pataki Klaudia polgármester adta át. Idén minden iskola nevezhetett 5-6 diákot, akiket egyéni és csapateredményeik alapján 50-80 ezer forint értékben díjaztak. A diákokhoz hasonlóan a tehetsségondozásban élen járó pedagógusok is pénzjutalomban részesültek.  

Az alábbi diákok tehetségét díjazták a kecskeméti középiskolákból: 

Bányai Júlia Gimnáziumból: EcoGym csapat (Forgó Olivér, Kakuszi Bence, Tóth Hanga Katalin), Kiskutya csapat (Kovács-Bánhalmi Hédi Zita, Mihalik Sára, Nyíri Kata Luca), Nagy Korina Vanda,    Petrányi Lilla, Székedi Fanni, Hangya Kinga Imola, valamint Kiss Róbert matematika-informatika-kémia szakos tanár.
Bolyai János Gimnáziumból: Deák Zalán, Petrov Kata Panna, Fülöp Anna Ágnes, Dóka Enikő, Bolyai Fiú Röplabda csapat (Bogdán Bence, Kiss Bendegúz, Kiss Bence Benedek, Kiss Hunor, Török Soma, Török Zsombor, Csordás Attila, Sütő Kristóf, Engel Dorián, Seremet Milán, Pádár Zétény, Faragó BotondI, valamint Répási Angéla angol szakos pedagógus.
Katona József Gimnáziumból: Nagy Leila, Melján Dávid, Nagy Miklós Ádám, Pancza Zsófia, Tekes János, csapatban Jeszenői Sára és Kohut Márk, valamint Dr. Nádháziné Borbola Éva matematika szakos pedagógus.
Kodály Iskolából: Fantoly Lilla, Szegedi Eszter, Lajkó Levente, Vadas Csenge, Kapus Eszter, valamint Balogh Ildikó Piroska néptánc pedagógus.
A Református Gimnáziumból: Hegedűs Márton Krisztián, Röplabda Leány csapat (Bartos Zsuzsanna, Bencze Anna, Bősze Emma, Geiger Lina Paula, Kovács Lili Anna, Schoner Éva, Szabó Zita, Varga Lenke, Vrana Szimonetta Kinga), csapatban Oláh Anna, Hegedűs Márton, Geiger Dániel; Kis-Juhász Eszter; csapatban Csernus Lilla, Gudmon János, Enyedi Zalán; csapatban Chudi Levente, Oláh Anna, Suhajda Botond, valamint Tóth Imre kémia-matematika szakos tanár.
Piarista Gimnáziumból: Gajdácsi László, Dakó Ádám Ferenc, Mencseli Réka Vanessza, Ferencz Janka, Országh Tamás, valamint Hürkecz Gyöngyi rajz és vizuális kultúra szakos tanár.
Katedra Gimnázium Informatikai és Művészeti Technikum Szakgimnáziumból: Samu Ramóna, Takács Ágnes, Kerekes Alíz, Véh Lili, Seres Panna, valamint Kun-Sebők Kata művésztanár.
Gáspár András Technikumból: Fülöp Soma, Dancsházi Olivér Henrik, Szilágyi Roland, Tóth Dávid Zsolt, valamint Dudás István gépjármű villamossági és elektronika oktató.
Gróf Károlyi Sándor Technikumból: csapatban Komáromi Ádám és Zoltai Bence; Csoma Zoltán; Székely Alexandra; Károlyi Futsal Csapat (Jánosik Ádám, Nagy Imre Dávid, Nádudvari Bence, Béleczki Dániel, Várszegi Dominik , Bálint Máté, Horváth Ákos, Szamosi Csanád, Brem Csongor Sándor, Szűcs Bence); Tóth Réka, valamint Milkovics György Márk testnevelő szakos pedagógus.
Kada Elek Technikumból: Szigetvári Henrietta, Blaszák Andor Lőrinc, Kosik Tamás Zoltán, Herczeg Márk, Rózsaszín párducok csapat (Czakó Gina, Horváth Alexandra, Rádi Zsófia, Balázs Viktor), valamint Rigó-Schmidt Diána Regina matematika-angol szakos pedagógus.
Kandó Kálmán Technikumból: Multikar 2.0 csapat (Csollár Ferenc, Giricz Dávid); csapatban Kovács Tamás, Matuza Balázs, Váradi Marcell; Sárik Zoltán; Kandó röplabda csapat (Baracsi Balázs, Mócza Máté, Szabó Máté, Bende Attila, Szabó Csongor, Jakab Marcell, Varga Péter, Szűcs Norbert, Tóth József Szabolcs); csapatban Panik Emma, Kerekes Dóra, Szabó Nándor és Nagy Friderika; valamint Ladányi Sándor elektronikai gyakorlati oktató.
Szent-Györgyi Technikumból: Borsos Janka, Magasugró csapat (Tóth Lívia,Borsos Zsófia, Dongó Dorina, Zalabai Réka, Zsoldos Zsófia), valamint Pécsiné Hoffmann Erzsébet testnevelés szakos középiskolai tanár.
Széchenyi István Technikumból: Adamik Cintia, Kiss Szilvia, Szekeres Dorina, Stephan Sorcha, valamint Bodóczkyné Homonnai Zita német szakos pedagógus.
Fazekas István Szakiskola: Lukács Árpád, Rácz János, Wollár Máté, Orosz Renáta, Konecsnik Veronika, valamint Szarka Anna kertész szakoktató.
Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Technikumból: Sutus Henrietta, Kis Jázmin, Hajzer Barbara, Pósa Patrícia, Molnár Alexandra, valamint Szabó Ildikó növényismeret, kerttervezés oktató.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában