2016.11.07. 18:21

Földházi Dávid két aranyérmet nyert

Remekelt a Bácsvíz-KVSC csapata az országos bajnokságon.

B. K.

A Bácsvíz-KVSC hét fős csapattal vett részt a napokban Százhalombattán megrendezett rövidpályás országos bajnokságon. A kecskemétiek válogatott úszója, Földházi Dávid hat versenyszámban indult és valamennyiben dobogós helyezést ért el. Magyar bajnoki címet szerzett 50 méter háton és 100 méter vegyesen, ezüstérmes lett 200 méter vegyesen, 100 méter háton és 200 méter mellen, míg a dobogó harmadik fokára állhatott 200 méter háton.

Döntőt úszott, így pontszerző helyezést ért el Szokol Szonja (4. 100 m mellen, 5. 100 m pillangón, 6. 50 m pillangón).
Döntőbe került és 6. helyen ért célba a 4x50 méteres mix vegyes váltó (Ali Ákos, Ölvödi Petra, Szokol Szonja, Fazekas Bence), 7. helyet szerzett a 4x50m fiú gyorsváltó (Fazekas Bence, Gál Olivér, Budai Zsolt, Földházi Dávid).

A LEN pontszerinti ranglistán Földházi Dávid 8. helyen végzett, és tagja a decemberi windsori (Kanada) rövidpályás világbajnokságra utazó válogatottnak.
A Bácsvíz-KVSC csapata az egyesületi pontversenyben 8. helyen zárt.
Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán.